Osud domů ve 2.B zůstává nejasný

0
2694

Osud tří vybydlených bloků ve 2B, které odkoupilo město od soukromého majitele, zůstává stále nejasný. Radnice ale nevylučuje, že by bloky mohly sloužit i k projektu sociálních bytů.

Obyvatele okolních domů ale město zároveň ujišťuje, že záměr bývalého majitele bloků, vybudovat v těchto blocích sociální byty, je diametrálně odlišný od případného záměru města. Sociální bydlení totiž bude muset město s novým zákonem začít řešit. „Sociální bydlení je jednou z alternativ v blocích 2B, která se nabízí, pokud tento zákon projde. Tyto objekty by mohly být pro tento účel využity a zadaptovány. Byla by to ale nemalá investice,“ připustil primátor Jan Paparega s tím, že je to jen jedna z možností, kde by město řešilo sociální bydlení. Téměř veškerý bytový fond totiž město v minulosti rozprodalo a tak zůstává otázkou, kde by se daly sociální byty vybudovat. „V tuto chvíli zůstanou domy zakonzervované. Do roku 2017 s nimi neplánujeme žádný záměr,“ řekl dále primátor. Garancí zákona o sociálním bydlení bude však to, že město si bude moci vybrat, koho do sociálních bytů umístí, a koho nikoliv. „Neznamená to v žádném případě, že bychom do domů nastěhovali nepřizpůsobivé,“ zdůraznil náměstek primátora Marek Hrvol.

Kvůli využití domů ve 2B vznikla i pracovní skupina. Naposledy jednala před prázdninami a vzešlo z ní několik podnětů. „Zazněly tři způsoby možného využití – rekonstrukce pro bytovou zástavbu pro mladé rodiny, využití pro potřeby městské správy sociálních služeb, anebo vytvoření specializovaného externího pracoviště,“ uvedl nedávno k jednání pracovní skupiny primátor. Padla i otázka, zda domy nezbourat. „Nevylučuji, že některý z nich by se zbourat mohl. Rozhodně nepůjde ale o všechny tyto objekty,“ dodal první muž města.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!