Policisté z Česka a Německa se setkali u vodní nádrže Fláje

0
176

V pátek 13. května 2022 v odpoledních hodinách se u vodní nádrže Fláje uskutečnil „Den bezpečnosti v dopravě“ v rámci udržitelnosti projektu EU Interreg V A/2014-2020, projekt číslo 100 253 277 – Zlepšení bezpečnosti v česko-saském příhraničí pomocí koordinované práce s veřejností.
Za Krajské ředitelství policie Ústeckého kraje se ho zúčastnili policisté z Odboru služby dopravní policie a oddělení tisku a prevence. Dále byl přítomna zástupkyně Střední školy technické z Mostu, policista z oddělení tisku a prevence z Karlových Varů a za Německo akci navštívil policista z Policejního ředitelství ve Zwickau.
Akce byla zaměřená především na řidiče motorek a cyklisty, kteří jsou častými účastníky nehod končících vážnými následky. Policisté zkontrolovali několik motorkářů a cyklistů jak z České republiky, tak i z Německa. Při kontrole dostali řidiči motorek reflexní šle a motolékárničku a cyklisté reflexní pásky. Právě reflexní prvky mohou přispět k lepší viditelnosti účastníků silničního provozu a v mnoha případech zabránit dopravní nehodě.
Zúčastnění policisté si v průběhu akce vyměnili své zkušenosti, které jistě využijí v dalším výkonu služby.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!