Porušené paragrafy (11. týden)

0
284
Okradl seniora

MOST – O tom, že není radno si domů zvát cizí lidi, se přesvědčil jeden senior z Mostu. V restauraci se seznámil s neznámým mužem, který se s ním dal do řeči. Mezi řečí neznámý seniorovi nasliboval, že se mu podívá na elektřinu. Poté s ním šel do jeho bytu. „Tam využil nestřeženého okamžiku a z volně odložené bundy měl odcizit peněženku s hotovostí a osobními doklady. Poté z bytu rychle odešel,“ informovala o případu policejní mluvčí Ludmila Světláková. Důchodce hned po jeho odchodu zkontroloval oděv a zjistil smutnou skutečnost, že byl okraden. Policisté díky osobní znalosti totožnost filuty odhalili a 48letého muže z Mostu obvinili z krádeže. „Peníze muž hned utratil a doklady prý vyhodil. Poškozený vyčíslil škodu na částku 14 200 korun,“ doplnila mluvčí.

Zdrogovaný za volantem

MOST – Policisté kontrolovali silniční provoz a v ulici Zahradní zastavili a zkontrolovali řidiče osobního vozidla. Na místě provedli u motoristy dechovou zkoušku na alkohol, která byla negativní. Následně byl proveden i orientační test na návykové látky, který ukázal na užití metamfetaminu. Motorista se podrobil lékařskému vyšetření a odběru biologického materiálu. Aby toho ale nebylo málo, hlídka také zjistila, že řidič má od mosteckého magistrátu vysloven zákaz řízení. Policisté 32letému řidiči další jízdu zakázali a ve zkráceném přípravném řízení mu sdělili podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání.

Zahřívali se v popelnici

MOST – Anonym oznámil na linku 156, že v ulici Víta Nejedlého se v zeleném kontejneru na textil nachází neznámá osoba. Na místo byla vyslána hlídka městské policie, která muži pomohla ven z tohoto kontejneru. Ten jim sdělil, že se tam schoval před velkými mrazy. Ze strany hlídky městské policie bylo muži nabídnuto ubytování v azylovém domě pro muže, kam byl následně převezen a předán odpovědné pracovnici zařízení. Nejednalo se ale o ojedinělý případ. Koncem února oznámil podobnou událost na policii rovněž anonym. Tentokrát se jednalo o kontejnery v ulici Jiřího Wolkera. „Anonym oznámil, že někdo spadl do podzemního kontejneru a volá o pomoc. Na místo jsme vyslali hlídku, která zjistila, že v kontejneru na papír se nachází muž. Ten sdělil, že se zde schoval před zimou a nemohl se dostat ven, a proto volal o pomoc,“ informoval Vlastimil Litto z mostecké městské policie. Hlídka muže z kontejneru vyprostila a ten si stěžoval na bolesti hrudníku. Na místo byla proto přivolána zdravotnická záchranná služba, která převezla muže do nemocnice k dalšímu vyšetření.

Jel v protisměru

MOST – Na linku 156 oznámil muž, že na silnici 1/13 od OBI směrem k nádraží jede v protisměru osobní vozidlo. Toto místo bylo zároveň monitorováno městským kamerovým systémem. Na místo ihned vyjela hlídka městské policie, která za pomoci zvukového výstražného zařízení vozidlo zastavila. Celá událost byla předána na místě hlídce Policie ČR k dalšímu šetření.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!