Projekt Rodinné stříbro startuje

0
2062

Projektem Rodinné stříbro odstartoval v těchto dnech Ústecký kraj dlouhodobou podporu významných aktivit v regionu. Na seznamu nejvýznamnějších kulturních i sportovních činností je tak vytipováno 26 konkrétních akcí, s nimiž spojí kraj své jméno.

„Pod pojmem rodinné stříbro si mnozí vybaví něco cenného, k čemu má rodina úctu, co si pečlivě chrání a předává z generace na generaci. Přesně tyto přívlastky jsme měli na mysli, když jsme rozhodovali o projektu Rodinné stříbro Ústeckého kraje,“ říká hejtman Oldřich Bubeníček.

V zájmu udržení kontinuity a zachování nejvýznamnějších akcí celokrajského i nadregionálního významu se bude Ústecký kraj podílet na zmíněných aktivitách poskytnutím finanční podpory, v některých případech i formou spolupořadatelství. Kraj má mimořádný zájem identifikovat se s akcemi uvedeného charakteru a pomoci tak zachovat i dále předávat tradice.

Bližší informace k projektu mohou zájemci nalézt na webových stránkách Ústeckého kraje www.rodinnestribrokraje.cz. První akcí v roce 2016, zařazenou do projektu Rodinné stříbro Ústeckého kraje, jsou 14. Vinařské Litoměřice konané ve dnech 22. – 23. dubna 2016.

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!