Sbírka pro Mobilní hospic

0
366

Poslechnout si krásné písně, odpoutat se od svých starostí a užít společenský zážitek měli možnost návštěvníci Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem. V přízemí atria proběhl benefiční koncert sboru Panoptikum s dobrovolným vstupným. Návštěvníkům se povedlo do kasičky nashromáždit krásných deset tisíc Kč ve prospěch Mobilního hospice ústecké Masarykovy nemocnice. Hosty společenského odpoledne byly dětské pěvecké sbory ze Základní umělecké školy Evy Randové v Ústí nad Labem a Základní umělecké školy Stanislava Šebka v Krupce.

„Za Mobilní hospic děkuji všem účinkujícím, kteří přítomným všední odpoledne změnili na nevšední kulturní zážitek. Také organizátorům za to, že si na naše zdravotnické pracoviště vzpomněli, a v neposlední řadě všem, kteří přispěli. Bylo získáno neuvěřitelných deset tisíc korun. Tato částka bude tvořit základ pro nový kontinuální dávkovač, kdy jeho cena činí zhruba třicet tisíc korun. Poslouží pacientům v domácím prostředí k pohodlnější aplikaci podkožních léčiv,“ řekla Jana Dušánková, vedoucí lékařka Mobilního hospice Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem.

„Deseti tisíci nás nedávno obdarovala také paní Jitka Kellerová, a tak se zdá, že dávkovač budeme moci našim pacientům brzy nabídnout. Stejně tak bych při této příležitosti ráda za celý náš kolektiv poděkovala MUDr. Martině Grimmové za její trvalé dodávky brožurek pro pacienty,“ dodala Jana Dušánková.
Jana Kasaničová za Vokální uskupení Panoptikum uvedla, že rozhodnutí podporovat místní aktivity a nadšence, kteří mají srdce na správném místě, přišlo, jak se říká, samo sebou. „Uvědomili jsme si, že z naší radosti ze zpívání nemusíme mít potěšení pouze my, a případně naše obecenstvo, ale že může být i někomu k užitku. Proto se snažíme alespoň jednou ročně uspořádat benefici. Aktivity, na které se zaměřujeme, většinou odráží lásku členů sboru ke zvířatům a lidem, kteří se o ně starají, takže například v roce 2017 šel výtěžek na podporu Spolku u pejska a kočičky na Čeřeništi. V roce 2018 jsme pomohli spolku Felisicat, který se stará o venkovní kočky,“ řekla ke smyslu benefičních koncertů Jana Kasaničová.

„Letošní benefiční koncert našeho sboru a žáků populárního zpěvu ze Základní umělecké školy Evy Randové v Ústí nad Labem a Základní umělecké školy Stanislava Šebka v Krupce ve prospěch Mobilního hospice Krajské zdravotní Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, o. z., je dalším malinkým dílkem vyjádření našeho obdivu a podpory těm, kteří se starají o důstojný odchod ze života našich prarodičů i rodičů. Moc nás těší, že se na našem koncertě mezi diváky vybralo skvělých deset tisíc Kč,“ dodala na závěr Jana Kasaničová.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!