Teplárna podpořila bezpečnost ve městě

0
3564

V okolí litvínovských škol a školek bude bezpečněji. Přibudou kamery a ve školách dokonce bezdrátová tísňová tlačítka. Litvínov tak reaguje na případy ohrožení školních dětí, které se v minulosti staly v jiných městech.

Ostře sledované školy

Město Litvínov získalo finanční dar ve výši 150 tisíc korun od Severočeské teplárenské, a.s. Městská policie Litvínov tyto prostředky použila na zvýšení bezpečnosti v okolí škol a na systém zabezpečení školních budov prostřednictvím pultu centrální ochrany objektů. „Severočeská teplárenská, a.s. pomáhá Litvínovu se zajištěním bezpečnosti už od roku 2009. Velice si této pomoci vážíme a děkujeme za ni. Ve městě je tato pomoc vidět a já si jen přeji, aby spolupráce fungovala i nadále,“ poděkovala za finanční dar starostka města Kamila Bláhová. „Máme zájem, aby lidé měli tepelnou pohodu. Pohoda není možná bez bezpečnosti. Proto bezpečnost ve městě podporujeme a budeme podporovat i nadále,“ uvedl ředitel společnosti Petr Horák. „Z celkové částky 150 tisíc korun jsme 100 tisíc korun použili na modernizaci či opravy kamer, které dohlížejí na bezpečnost v okolí škol v Litvínově nebo na místa určená pro volnočasové využití dětí a mládeže,“ vysvětlil velitel městské policie Zdeněk Urban. Jedná se o přesun kamery v ulici Dvořákova, která bude umístěna na vhodnější stanoviště pro monitorování okolí školy s rozšířenou výukou jazyků a přilehlého sportoviště. Dále byla opravena kamera monitorující školní hřiště základní školy v Ruské ulici. „Finanční prostředky z daru Severočeské teplárenské, a.s. pomohou vyřešit také zastaralé monitorování sportovního a oddychového areálu Nové Záluží a absenci kamerového bodu v blízkosti hamerské školy,“ doplnil Zdeněk Urban.

Tlačítko SOS

Zbývajících 50 tisíc korun je určených na realizaci projektu Městské policie Litvínov na zabezpečení budov základních škol a systém včasného varování. „Jedná se o instalaci bezdrátových tísňových tlačítek pro přivolání pomoci v případě jakéhokoliv nebezpečí či nouze. Tísňová tlačítka jsou napojena na pult centrální ochrany objektů městské policie. Po jejich použití okamžitě vyjede na místo hlídka městské policie, případně další bezpečnostní složky. Dojezd hlídky po přijetí signálu nouze je do dvou minut do každé z litvínovských škol. Systém rovněž umožňuje rozesílat SMS zprávy ředitelům škol, například v případě varování při vzniklých situacích, které se týkají bezpečnosti dětí,“ vysvětlil dále velitel. Systém je možné také dále rozšiřovat. Ředitelé škol mohou například pořídit další tísňová tlačítka tak, aby jich bylo ve škole několik na různých místech. Je také možné nainstalovat ve škole kamery, které v případě vyslání signálu nouze budou přenášet obraz do operačního střediska městské policie tak, aby bylo okamžitě jasné, o jakou nouzovou situaci se jedná.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!