Ústecký kraj byl úspěšný, získal dotaci na projekt „Konektivita, HW, SW, vybavení středních škol v Ústeckém kraji – 3. etapa“

0
113

„Cílem projektu je zlepšení vzdělávací infrastruktury na páteřních středních školách v Ústeckém kraji, kde dojde ke zkvalitnění síťové infrastruktury. Zvýší se tak odolnost školy vůči aktuálním negativní hrozbám a dojde k výraznému pokroku v oblasti inkluze a digitálního zázemí pro výuku,“ uvedl k projektu Michal Kučera, radní pro regionální rozvoj.

Žádost o dotaci podal Ústecký kraj koncem roku 2023 v rámci Integrovaného regionálního operační programuŽádost prošla úspěšně hodnocením a řídicí orgán vydal Rozhodnutí o poskytnutí dotace. Celkové předpokládané náklady projektu činí 99, 45 milionu korun, výše očekávané dotace je pak více než 72 milionů. Termín realizace projektu je od ledna do srpna 2025.

Předmětem projektu je kompletní obnova digitálního vybavení, pořízení zejména serverů, diskových polí, agregačních a přístupových switschů, wifi přístupových bodů, firewallů, strukturované kabeláže (rozvaděče, kabely, lišty, zásuvky, optické trasy, montážní práce), obslužného softwaru (operační serverové systémy, antiviry, helpdesky, virtualizace), instalačních, konfiguračních a projekčních prací. Díky těmto novým technologiím dojde k zefektivnění a zkvalitnění výuky, k rozvoji inovativních metod a forem vzdělávání.

Ve 3. etapě projektu jsou zařazeny tyto páteřní střední školy:

Gymnázium Teplice, příspěvková organizace

Hotelová škola, Obchodní akademie a Střední průmyslová škola Teplice, příspěvková organizace

Střední škola stavební a strojní Teplice, příspěvková organizace.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!