Vánoční novinka, ledové kluziště

0
472

Mostecká radnice plánuje vánoční novinku. Chce totiž do centra města opatřit mobilní ledové kluziště.

Kluziště by mělo mít rozměry patnáct krát třicet metrů a fungovat by mělo nejen ale o Vánocích, ale nejméně po celou zimu s tím, že město hledá pro tuto plochu celoroční využití. „Ve hře je několik variant, kam bychom chtěli kluziště umístit. Vzhledem k tomu, že bude spojeno s vánočními trhy, plánujeme, že bude v docházkové vzdálenosti tak, aby tam mohli jít rodiče s dětmi. Proto ho umístíme v okolí magistrátu a Radniční ulice,“ uvedl primátor Jan Paparega. Podle vedení města je potřeba, aby byly v dosahu ke kluzišti i inženýrské sítě. Jedno z míst, kam by se ledová plocha mohla umístit, je i borovicový parčík vedle magistrátu. „Otázkou zůstává, jaké stanovisko dají vlastníci inženýrských sítí. Druhá věc je, že pokud bychom kluziště umístili sem do parčíku, muselo by dojít k vykácení několika borovic,“ připustil primátor.

V parku vedle magistrátního úřadu se nyní nachází kolem padesáti vzrostlých borovic. „Pozemek, kde je park, je brán jako stavební rezerva, kde se kdysi uvažovalo s druhou budovou magistrátu. Park dosud neslouží nikomu, scházejí se tam pouze problémoví lidé a narkomani. Redukce stromů by pro případné kluziště byla minimální a využití parku by ale mohlo být několikanásobně větší. Rozhodně nepočítáme s vykácením parku kvůli dvouměsíční záležitosti. Park by se upravil, kluziště by zde bylo celoročně a určitě by se okolní plocha dala využívat i jinak, například by se sem daly umístit promenádní koncerty a podobně,“ vysvětlil k možným záměrům náměstek primátora Marek Hrvol s tím, že park není pro umístění kluziště ještě definitivní variantou.

Kluziště by mělo být ledové a bude mít vlastní technologii na výrobu ledu. K úpravě ledu by zde sloužila rolba. Součástí by měla být také půjčovna bruslí. „Jednalo by se o standardní kluziště, jaké mají například v teplické Olympii nebo i v jiných městech. Kluziště bude mít mantinely a určitě by zde byl člověk, který by měl plochu na starosti, včetně půjčovny bruslí. Zvažujeme i vstupné, které by mělo být ale spíše symbolické,“ doplnil ještě Jan Paparega. Počítá se i s osvětlením kluziště. V případě umístění a celoročního provozu v parku u magistrátu by město zde nechalo město vybudovat i stabilní osvětlení. „Pokud vše dobře dopadne, byli bychom rádi, aby kluziště bylo umístěno už na zahájení vánočních trhů,“ prozradil ještě primátor. Náklady na pořízení mobilní ledové plochy jsou zhruba dva miliony korun.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!