Vedení kraje se sešlo s novým generálním ředitelem těžebních společností Sev.en Energy

0
337
Na společném jednání s hejtmanem Ústeckého kraje Oldřichem Bubeníčkem a náměstkem hejtmana Martinem Klikou deklaroval Petr Lenc, nový generální ředitel těžebních společností Sev.en Energy, zájem skupiny dál podporovat Ústecký kraj, jednotlivá města a obce a do budoucnosti rozvíjet své aktivity s největší odpovědností k regionu, kde působí a kde žije většina jejích zaměstnanců.

Petr Lenc představil vedení kraje také záměry skupiny Sev.en Energy v oblasti rekultivací krajiny po ukončení těžby hnědého uhlí. Společně se shodli, že velkou příležitostí je zejména potenciál možného využití budoucích jezer, která mají vzniknout také na místě současných povrchových lomů Vršany a ČSA. Diskutovalo se rovněž o řešení některých konkrétních dílčích rekultivačních projektů, které těžební společnosti plánují v koordinaci s krajem. Hlavním tématem pak bylo udržení vody v krajině, resocializace a revitalizace území dotčeného těžbou uhlí.

Účastníci schůzky potvrdili také oboustranný zájem o pokračování vzájemného partnerství a podpory aktivit kraje především v oblasti vzdělávání, ekologie, zdravotnictví, sportu i sociální oblasti. Obě strany vnímají vzájemnou spolupráci jako příležitost, jak proměnit strukturálně postižené severní Čechy v krajinu budoucnosti, která přinese nové možnosti a pracovní i společenské uplatnění lidem z regionu i celé republiky.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!