Verva odvolala trenéra Rulíka Tým povede realizační tým

0
534

V úterý odpoledne představenstvo HC Verva Litvínov odvolalo z funkce hlavního trenéra A mužstva Radima Rulíka a na návrh vedení klubu byl jmenován realizační tým. Ten bude pracovat ve složení Jiří Šlégr (šéf realizačního týmu), Darek Stránský, Ondřej Weissmann a Radim Skuhrovec.

Na svých postech nadále zůstávají trenér brankářů Zdeněk Orct, kondiční trenér Ondřej Ježek a videokouč Viktor Lukeš.

„Důvodem změny jsou opakované neuspokojivé výkony a výsledky týmu a jeho postavení v tabulce. Věříme, že tato změna přinese týmu potřebný nový impuls a nastartuje ho do dalších zápasů. Radimu Rulíkovi bych chtěl poděkovat, nejen za zisk mistrovského titulu. Odvedl v Litvínově za téměř čtyři a půl roku pro náš klub mnoho dobré práce,“ řekl generální manažer klubu Robert Kysela.

Rulík s Litvínovem za necelých pět let prožil pády i vrcholy a zapsal se nezapomenutelně do historie litvínovského klubu, když odkoučoval v černožlutých barvách 278 zápasů, což ho řadí na druhé místo za Ivana Hlinku! Tým vytáhl v sezoně 2013/14 ze suverénně posledního místa téměř až do play off. V sezoně 2014/15 slavil historicky první titul klubu.

Nový člen realizačního týmu Ondřej Weissmann debutoval v lize již ve věku šestnácti a půl roku. V době vojny v Jihlavě litvínovský odchovanec reprezentoval ČSSR. V Litvínově zasáhl celkem do 13 sezón a odehrál 445 utkání. Stal se posléze úspěšným trenérem a dvojnásobným mistrem světa jako asistent. Působil nejprve u A mužstva Litvínova jako asistent v letech 1992 – 94 (s I. Hlinkou a J. Beránkem st.) a 1994 – 95 (s F. Vorlíčkem, do 42. kola). Poté jako hlavní trenér v sezoně 1997/98 (s V. Jeřábkem, od 33. kola asistenti I. Hlinky) a v úvodu sezony 1998/99 (s V. Jeřábkem). S dorostem získal titul mistra České republiky (1997). Poté přijal extraligovou nabídku ze Slavie, kde působil jako asistent J. Šindela a poté dlouhou dobu po boku V. Růžičky (2000 – 2007). Dvakrát spolu s ním a J. Kalousem postoupili do semifinále, potřetí získali titul. Dne 13. května 2004 přijal nabídku I. Hlinky na post asistenta u reprezentace (spolu s R. Rulíkem), získal titul mistra světa 2005. Později sám vedl tým na dvou akcích Euro Hockey Tour. V roce 2007 se vrátil do Litvínova k juniorům (3x bronz) a zároveň spolu s M. Hořavou a R. Rulíkem převzal otěže reprezentační „dvacítky“. Poté spolu s J. Jandačem asistovali V. Růžičkovi u národního týmu, podílel se na zlatu z MS 2010 v Německu i na bronzu ze ZOH 2006 v Turíně (asistent A. Hadamczika). Následoval návrat do Slavie (2012). Spolu s V. Růžičkou z ní odešel v roce 2014 k reprezentaci, on i do Hokejové akademie HC Litvínov, kde pracoval dosud.

U A týmu Vervy působil naposled v sezóně 2015/16. Novým členem realizačního týmu je také bývalý obránce Radim Skuhrovec. Litvínovský odchovanec po působení v první lize, zejména v Ústí, a v extraligovém Kladně se do Litvínova vrátil jako zkušený hráč v sezoně 2003/04. V klubu působil dalších osm let, odehrál zde 438 utkání. Komunikativní, fanoušky oblíbený i pro svou obětavost (ani těžší nebo bolestivé zranění jej nadlouho ze hry nevyřadilo) a bojovnost. Po skončení aktivní kariéry nastoupil jako trenér k juniorům a dorostencům, naposledy vedl starší dorost. V roce 2014 dovedli s Radkem Mrázkem juniory do finále play off a ke stříbrným medailím.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!