Vypravěč rokenrolových příběhů na Benediktu

0
173

Vypravěč rokenrolových příběhů T. G. Copperfield přijede po šňůře osmi koncertů v Německu na svou první show v Česku do Mostu na Benedikt, a to již toto úterý 16. dubna od 19 hodin.  

Začínal jako jižanský bluesový rocker, ale brzo si našel vlastní styl jako směs rock´n rollu a americké country. Pozoruhodný je jeho instinkt pro melodickou stavbu krátkých tříminutových písniček.

Jeho kapela The Electric Band po dvaceti letech nepřetržitého koncertování připomíná vlivy Neil Younga, Toma Pettyho nebo losangeleských Mexičanů Los Lobos. Aby zněli stylově, nosí si muzikanti svoje staré otřískané vintage kytary ze 70. let i do studiaNa pódiu ale občas pro radost z hudby a při družném kontaktu s publikem písničky našlápnou do virtuózní improvizace, která připomíná divokou country tancovačku v hospodě na Divokém západě někde u mexických hranic.

T. G. Copperfield podobně jako Hermann Hesse v románu Steppenwolf směšuje drsnou realitu s poetickou fantazií. S Johnem Lee Hookerem juniorem, synem legendárního bluesmana, před časem jezdil po amerických kriminálech, aby tamní mukly zavřené za drogy, násilí a bůhvíco ještě napravili rokenrolem. Jak to dopadlo nevíme, ale my na Benďáku v úterý 16. dubna u nesmrtelného rokenrolu stopro omládneme. Taxi to nenechme si ujít.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!