25 milionů od Nadace ČEZ a Severočeských dolů na investice školství, hasiče a na olympiádu

0
709
????????????????

Ústecký kraj úzce kooperuje s několika významnými firmami a podniky, s nimiž má uzavřeny smlouvy o vzájemné spolupráci. Finance, které podnikatelské subjekty věnují rozvoji Ústeckého kraje, jsou určeny do mnoha oblastí práce pro lidi v našem regionu. To je příklad součinnosti kraje, Nadace ČEZ a Severočeských dolů.

V rámci programu Nadace ČEZ „Podpora regionů“ se v letošním roce, za přispění nadace částkou 22 milionů korun, dočkala modernizace SOŠ energetická a stavební, OA a SZŠ Chomutov a to na projekt „Úprava pracoviště Černovická na přestěhování truhlárny“.

 

Dalším projektem, který byl ze strany Skupiny ČEZ a Nadace ČEZ  podpořen, byly částkou tři miliony korun Hry VII. zimní olympiády dětí a mládeže 2016, které se uskutečnily na území Ústeckého kraje v lednu loňského roku. Pětadvacet milionů korun věnovaly vloni Ústeckému kraji také  Severočeské doly, a.s., které se rovněž částkou tři miliony korun podílely na skvělém průběhu dětské olympiády.

 

Zbylých 22 milionů korun bylo použito do oblasti školství, konkrétně školám: Střední lesnická škola a Střední odborná škola, Šluknov  na výstavbu školní tělocvičny, Střední škole pedagogické, hotelnictví a služeb, Litoměřice – na rekonstrukci elektrorozvodů ve škole a v domově mládeže a Obchodní Akademii a Střední odborné škole zemědělské a ekologické, Žatec na opravu oplocení.

 

Nadace ČEZ navíc v roce 2016 podpořila částkou 1 milion korun také činnost mladých hasičů v Ústeckém kraji především v rámci  zlepšení zázemí a podmínek pro činnost a zdokonalení jejich odborné přípravy.

 

Spolupráce s oběma subjekty, včetně finanční podpory, bude pokračovat i v roce letošním.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!