Amater Tenis Open znovu ovládl Drexler

0
1183

Tradiční tenisový turnaj Amater Tenis Open Litvínov, který se hraje tenisových dvorcích u Koldomu, vyhrál potřetí za sebou a celkově počtvrté Filip Drexler. Ten se ve finále utkal s Davidem Zímou.

Filip Drexler startoval ve finále tohoto turnaje již po šesté a David Zíma hrál již své sedmé finále (vítěz z roku 2003, 2006, 2007, 2010, 2011) .V závěrečném finálovém utkání se tito hráči střetli vůbec poprvé. V samotném utkání nebyla nouze o vynikající herní výměny ze strany obou tenistů. Ve velmi vyrovnaném utkání se rozhodovalo v koncovkách jednotlivých setů. Výborná podání, vynikající výměny od základní čáry, dobré voleje, to vše bylo k vidění při finálovém utkání které sledovalo téměř 80 diváků, kteří opakovaně odměnili bouřlivým potleskem oba hráče.

Letošního již 31. ročníku se zúčastnilo přes 40 hráčů a hráček, kromě domácích to byli i tenisté z okolních tenisových klubů z Mostu, Meziboří, Teplic, Dubí a Duchova.

Ve vedlejší soutěži dvouhry mužů (pro hráče vypadnuvší z 1. kola a 2. kola hlavní soutěže) zvítězil Martin Švandrlík, který si zopakoval vítězství po 26 letech.

Soutěž žen měla pětičlenné zastoupení. Vítězkou turnaje se stala Jitka Koutská (Litvínov). Druhá příčka patří Lence Balochové (Duchcov). Třetí místo obsadila Ivana Nováková (Duchcov).

Letošní galavečer amatérského tenisu se konal v kulturním zařízení Citadela. Každoročně pořadatelé oceňují vždy pamětní plaketou předcházející vítěze a vítězky tohoto turnaje a předávají další významná ocenění pro další hráče, kteří se každoročně zúčastňují a dávají tomuto turnaji stále velký lesk.

Výsledky hlavní soutěže: Čtvrtfinále: Filip Drexler (Litvínov) – Martin Kondr (Meziboří) 6:1,6:0, Pavel Legeza (Litvínov) – Michal Prokop (Meziboří) 6:1,6:0, David Zíma (Litvínov) – Petr Perůtka (Litvínov) 6:2,6:2, Daniel Lukáš (Dubí) – Rostislav Martynek (Litvínov) 7:5,6:2. Semifinále: Filip Drexler – Pavel Legeza 7:6,5:7,6:3, David Zíma – Daniel Lukáš 6:4,4:0 skreč. Finále: Filip Drexler – David Zíma 6:4,6:4.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!