Autodrom nabízí pomoc mladých začínajícím řidičům

0
583

Osvětovou kampaň pro mladé začínající řidiče a řidičky připravil mostecký autodrom. Zve postupně na exkurzi svého areálu studenty mosteckých středních škol starší šestnácti let, součástí prohlídky jsou aktivity podporující bezpečnost silničního provozu.

„Uvědomujeme si, že mladí řidiči jsou nejohroženější skupinou. Snažíme se je proto připravit na běžné i rizikové situace, s nimiž budou dnes a denně za volantem konfrontováni,“ vysvětlila obchodní a marketingová ředitelka autodromu Jana Svobodová. „Naše společnost si uvědomuje a rozhodně nebere na lehkou váhu, že právě tato absence reálného posouzení svých schopností řídit vůz a neochota přizpůsobit se pravidlům závazným pro účastníky silničního provozu vede velmi často k nehodám. Bohužel, v mnoha případech jsou to havárie s fatálními následky. Nezkušenost spojená s neoprávněným přesvědčením o svých řidičských schopnostech ohrožuje na zdraví i životě nejen samotné řidiče, ale také ostatní posádky automobilů a motocyklů pohybující se na silnici, respektive nevinné účastníky potenciální dopravní nehody mladého řidiče,“ doplnila Jana Svobodová.

V případě zájmu si mladí lidé mohou vyzkoušet kurz bezpečné jízdy na cvičných plochách polygonu pod dohledem odborných instruktorů. Zajímavou alternativou je také účast v soutěži „Hledá se okruhový šampion“ na malém závodním okruhu mosteckého autodromu, kterou organizuje Automotoklub Most ve spolupráci s Českým olympijským výborem a Autoklubem ČR. Vedle vyhledávání nových talentů motorsportu má soutěž i nezanedbatelný preventivní aspekt.

„Mladí muži a ženy si totiž mohou vyzkoušet své řidičské umění ve vlastním či vypůjčeném voze při maximálních rychlostech na uzavřeném okruhu mosteckého autodromu, kde nikoho neohrožují. Adrenalin si tak vybijí v bezpečí na dráze, nikoli v hustém provozu na běžných komunikacích,“ upřesnila ředitelka.

Prohlídka areálu autodromu a přilehlého polygonu, která zahrnuje také návštěvu startovní věže, závodní dráhy či odbornou přednášku v nových výstavních prostorách Auto Gallery, je pro účastníky exkurze zdarma. Škola uhradí pouze náklady na dopravu do areálu autodromu.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!