Budoucí obráběči kovů z Ústeckého kraje změřili své znalosti a šikovnost

0
1111

Na soutěž pro žáky oboru Obráběč kovů se do Krupky se sjely dvoučlenné týmy nejlepších žáků středních škol z Varnsdorfu, Děčína, Roudnice nad Labem, Mostu a Chomutova, včetně domácích z hostitelské školy. Soutěž se těšila značné společenské pozornosti, o čemž svědčila návštěva zástupců města Krupky včetně starosty Zdeňka Matouše.

Úkolem žáků bylo s co největší přesností v daném čase zhotovit na soustruhu součástky podle výrobní dokumentace, měření různými typy měřidel, lícování a odborný test, který ověřoval teoretické znalosti.

Po celodenním klání byly vyhlášeny výsledky. Vítězové byli odměněni hodnotnými věcnými cenami – digitálními měřidly, které poskytla firma Mahr z Proboštova a též knihou o Krupce, kterou věnoval pan starosta z Krupky.

Do celostátního kola ve Žďáru nad Sázavou, které se uskuteční 11. až 13. dubna, postoupili dva nejlepší z této soutěže. Ústecký kraj budou zastupovat Adam Birnbaum z VOŠ, SPŠ a SOŠ Varnsdorf a Kamil Ota ze SŠ stavební a strojní Teplice. Přejeme žákům, aby dosáhli dalších úspěchů.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!