Chanov bude mít nového domovníka

0
1449

Město ve spolupráci s městskou policií připravuje pokračování preventivních projektů. Objeví se ale i novinky.

Stejně jako v předchozích letech, i letos předloží Most do Městského programu prevence kriminality vyhlášeného Ministerstvem vnitra několik projektů. Tentokrát budou čtyři a náklady na ně činí 391 000 Kč s tím, že spoluúčast města bude 53 000 Kč.

Navrženy a Radou města Mostu schváleny jsou projekty: Domovník – preventista, Zvýšení pocitu bezpečí pro seniory, Výchovně – preventivní pobytové aktivity a Kurzy sebeobrany při Městské policii Most. Projekty ještě musí schválit Ministerstvo vnitra.

„Kromě tradičních programů prevence kriminality, které městská policie realizuje a které jsou orientovány například také na seniory, letos přibyl ještě další, kdy chceme lépe kontrolovat a monitorovat situaci zejména v Chanově. Jde o projekt domovníka – preventistu,“ nastínil mostecký primátor Jan Paparega. Domovníka pošle město právě do Chanova, protože se jedná o jedinou lokalitu, kde jsou ještě městské byty. „Mělo by se jednat o dva tyto pracovníky. Domovníci by se nám hodili například i ve Stovkách, ale zde se nejedná o městské byty, proto je využijeme alespoň v Chanově. Na starosti budou mít pořádek v domě, budou tu sledovat pohyb osob a spolupracovat s našimi asistenty prevence kriminality,“ sdělila více k projektu tisková mluvčí mostecké městské policie Ilona Kozlová. Domovníci by mohli začít v chanovském sídlišti fungovat od druhé poloviny letošního roku.

V loňském roce si z preventivních projektů městské policie popularitu získaly zejména kurzy sebeobrany, projekty pro seniory, ale i další. V rámci nich například městská policie pořídila dva kamerové body. „Kamery jsou od konce uplynulého roku umístěny na výpadovkách a hlavním cílem je sledovat zájmové státní poznávací značky, kdy můžeme odhalit například kradená vozidla a podobně,“ uvedla mluvčí Kozlová.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!