Chcete grilovat? Můžete na Benediktu nebo na Matyldě

0
1251

Na Benediktu a Matyldě přibudou veřejná griloviště. Je to další z novinek, která na návštěvníky letos čeká.

Město se snaží každoročně vylepšovat své oddychové přírodní areály a rozšiřovat nabídku služeb. Týká se to zejména Benediktu a Matyldy, o které se starají Technické služby města Mostu. „K nápadu s grily přišly technické služby. Vyvstal i na základě toho, že griloviště vznikla před časem na hipodromu a poměrně dobře se zde grily ujaly,“ informoval náměstek primátora Marek Hrvol. Grily se objeví nejdříve na Benediktu, kde už nějaké fungují. Jejich nabídka by se tu ale měla rozšířit. Na Matyldě budou úplnou novinkou. „Kolem grilovišť bude posezení. Chceme, aby návštěvníci měli příjemný komfort,“ sdělil dále náměstek. Na Matyldě se letos ale také chystá nové beach volejbalové hřiště (informovali jsme v minulém vydání). „Na Benediktu vzniklo nové workoutové hřiště, na Matyldě nové dětské hřiště. Chtěli bychom s přidáváním nových prvků pokračovat i nadále, aby byly areály atraktivnější,“ prozradil Marek Hrvol.

Pes za plot nesmí!

Radní také aktualizovali provozní řád obou areálů. Nově se v nich objeví například i zákaz vodění psů do oplocených areálů. „Tento zákaz platil už minulou sezónu formou cedulek. Teď jsme toto ale nechali zakotvit do provozního řádu. Chceme, aby se tu lidé cítili komfortně a psí exkrementy, které tu lidé mnohdy nechávají, tomu nesvědčí,“ řekl primátor Jan Paparega.

Vandaly neodradí ani správce

I přesto, že se město spolu s technickými službami snaží dělat pro návštěvníky Matyldy a Benediktu maximum, lidé často nechtějí dodržovat pravidla a často porušují provozní řád. Zejména na Matyldě. „V areálu funguje správce a tak se vandalismus hodně omezil. Návštěvníci využívají  parkovací plochy  vymezené k parkování a na jednotlivých přístupech k vodě máme silniční zábrany. Hodně se však setkáváme s tím, že veřejnost nerespektuje  a nedodržuje jednotlivá ustanovení provozního řádu areálu Matylda,“ potvrzuje ředitel Technických služeb Most Karel Mutinský. Jedná se prý především o neplacení parkovného, pohyb po in-line dráze, volné pobíhání psů, nesprávné používání dětských atrakcí. „Náš správce se snaží řešit jednotlivé přestupky, ale moc úspěchů v tom nemáme a volat ke všemu městskou policii také nejde,“ posteskl si šéf technických služeb.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!