Chtěla skočit z okna, zachránili ji policisté

0
518

Policisté zasahovali v jednom z mosteckých paneláků, ze kterého chtěla z pátého patra skočit mladá žena. Celý případ se odehrál po jedné hodině v noci, kdy se na tísňovou linku obrátili sousedé s oznámením, že v bytě dochází pravděpodobně k nějakému napadání.

Policisté z obvodního oddělení společně s kolegy z oddělení hlídkové služby byli během několika minut na místě. „Dveře do bytu otevřel policistům mladý muž a už v té chvíli byl zevnitř slyšet hysterický ženský hlas. Jakmile 22letá žena uviděla policisty, otevřela okno v ložnici, sedla si na parapet a hrozila, že vyskočí a zabije se,“ popisuje dramatické okamžiky policejní mluvčí Daniel Vítek. Vzhledem ke tmě v místnosti a vzdálenosti, v jaké od ženy policisté v té chvíli byli, jí v jejím činu nebylo možné zabránit. Zatímco jedna policejní hlídka volala na místo záchranku, hasiče a vyjednavače, policisté z obvodního oddělení se s ženou snažili navázat komunikaci a přesvědčit ji, aby z okna slezla. „Situace byla velice vypjatá, protože žena měla vystrčené nohy ven z okna a každý neopatrný pohyb mohl vést k jejímu pádu. Více jak hodinu policisté přesvědčovali ženu, u které se střídaly psychické stavy od hysterie po pláč, aby z parapetu opatrně slezla dolů. Díky jejich trpělivosti a empatii se jim to nakonec podařilo. Mladou ženu předali do péče lékařů, kteří ji převezli na vyšetření do nemocnice,“ uzavřel mluvčí Daniel Vítek.

Poté, co byla mimo nebezpečí, policisté zjistili, že mezi druhy došlo k hádce kvůli tomu, že přítel nechal doma samotné jejich malé dítě, když ji šel hledat poté, co se nevracela domů. Celá hádka, při které zřejmě sehrál svou roli i alkohol, kterého měli oba v dechu kolem 1,4 promile, vygradovala až do fyzického napadení ženy a následným vyhrožováním sebevraždou z její strany. Okolnostmi hádky, fyzického napadení a skutečností, že v bytě zůstalo bez dozoru malé dítě, se budou policisté ve spolupráci s orgánem sociálně právní ochrany dětí i nadále zabývat.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!