Dub života pod Šumnou bojuje o Strom roku

0
119

Finální souboj stromů s nejsilnějším příběhem se rozběhl. V oblíbené anketě se mezi 12 finalisty o titul utká i Dub života z Ústeckého kraje. O vítězi 21. ročníku rozhodne veřejnost.

Své favority můžou lidé podpořit online na www.stromroku.cz a pomocí DMSky. Díky tomu přispějí na výsadbu nových stromů a péči o ně. Vítěz ankety se dočká nejen prestižního titulu, ale i odborného ošetření zdarma a postupu do celoevropského kola soutěže.

· Otevírací video k letošnímu ročníku s Vladimírem Kořenem · Fotky finalistů v tiskové kvalitě (foto Nadace Partnerství) · Stáhněte si detailní informace o všech finalistech Majestátní dub pod Šumnou pamatuje napoleonské války, revoluci v roce 1848 i obě světové války. V sedle pod hradem Šumburk se nachází zřícenina bývalé tvrze z 16. století, později přebudovaná na panský dvůr. Po druhé světové válce byl dvůr znárodněn a začal chátrat. Dnes zde najdete zbytky obvodových zdí a kleneb, mezi nimiž roste náš 250letý dub.

„Od roku 2002 se v anketě objevilo už 1608 stromů a vybralo přes 3 miliony korun. Výtěžek putuje zpět ke komunitám okolo finálových stromů a Stromů hrdinů, které jej mohou použít na nové výsadby nebo ošetření stromů, jako tomu bylo třeba v případě stoletého jilmu ve Vyškově,“ popisuje koordinátorka Stromu roku Silvie Zeinerová Sanža.

Hlasování začíná v pondělí 20. června a končí 11. září. Poslední týden hlasování bude již tradičně tajný. Vítěze vyhlásí Nadace Partnerství 21. září 2022 na brněnské Hvězdárně a planetáriu.

„Lidé od nepaměti milují příběhy. A příběhy stromů, které jsou nominované do ankety Strom roku, jsou většinou skutečně strhující. Proto jsme společně s Nadací Partnerství a produkcí Film Team natočili krátké spoty, které historii jednotlivých stromů představují. A ten výsledek stojí za to. Přesvědčte se o tom sami na Youtube,“ sdělila Kateřina Ceralová, senior brand managerka Ondrášovky.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!