FK Baník Souš/SK Ervěnice-Jirkov – FK Postoloprty 5:0 (1:0)

0
1189

Společný tým Baníku Souš a SK Ervěnice-Jirkov odehrál své domácí utkání tentokráte na hřišti v Jirkově a opět zůstaly všechny body v držení domácích.

Branky Souše/Ervěnic: Polívková 2, Podaná 2 a Ščuková

V rámci rozlosování mistrovských soutěží měly všechny ženské týmy o velikonočních svátcích volný víkend. Tím se naskytla příležitost odehrát přípravné utkání, kdy soupeřkami byly hráčky Teplic. V utkání zvítězily ženy Teplic v poměru 2:1, kdy v pěkném utkání byl k vidění velký počet brankových příležitostí na obou stranách.

K třetímu mistrovskému utkání nastoupily ženy sdruženého týmu na domácí půdě v Jirkově. Od úvodního hvizdu sudího (Vl. Svobody) si ženy Souše/Ervěnic vytvořily územní převahu. Bohužel všechny šance, které volaly po změně skóre, skočily buď mimo tři tyče nebo je vždy kryla dobře lapající brankářka hostí. Své příležitosti postupně promarnily Podaná, Medková, Novotná a Polívková. Poslední jmenovaná pronikla středem hřiště ve 39. minutě (po přesném centru stoperky Králové) a přesnou střelou ke vzdálené tyči nedala lapačce Postoloprt šanci – 1:0. Do konce první půle měly ještě brankové příležitosti Podaná s Novotnou, ale nebyly úspěšné. Z tohoto důvodu se odcházelo do šaten za nejtěsnějšího vedení domácích.

Začátek druhého poločasu se nesl v podobném duchu jako půle první. Hráčky domácího týmu se zakously do soupeřek a výsledkem byla rychle vstřelená druhá branka, jejíž autorkou byla ve 47. min. Podaná. Pěknou akci začala průnikem Novotná po levé straně hřiště a následně vyslala přízemní centr do pokutového území. Míč přepustila chytře Polívková na nabíhající Podanou a ta se již nemýlila – 2:0. Před touto situací měly domácí ženy dvě brankové příležitosti, které opět zneškodnila gólmanka Postoloprt. S chutí hrající Podaná měla příležitost i o několik minut později, ale její střela minula branku. V 65. minutě vyslala dělovku Polívková z 20 metrů do „šibenice“, lapačka neměla šanci – 3:0. V 76. min. se vyplatil důraz Ščevíkové, kdy na dvakrát dokázala míč dostat „skluzem“ za brankovou čáru – 4:0. Konečnou podobu skóre dala v 85. minutě Podaná, kdy vstřelila svou druhou brankou v zápase – 5:0. Ženy Souše/Ervěnic si drží brankovou „potenci“, kdy ve všech třech mistrovských utkáních dokázaly vstřelit vždy pět branek.

Trenéři hodnotili utkání: Úvod zápasu byl pro nás rozpačitý. Soupeřky se víceméně zakopaly na svou polovinu hřiště a bylo obtížné se prosadit v zahuštěném pokutovém území. Hráčky hostí dobře bránily, které podporovala skvěle chytající brankářka. Klid na naše kopačky přinesla druhá branka vstřelená v úvodu druhé půle, pak již o vítězi utkání nebylo pochyb.

Sestava: Vaňáčová – Plochá, Králová, Mašlová, Novotná, Šimonková, Svobodníková, Medková, Myslíková (K), Podaná, Polívková, Antalová, Bečáková, Ščevíková a Nováková.

Vedoucí: Hausdorfová Anna; Trenéři: Giampaoli Karel, Chlad Ondřej a Dojáčková Petra.

Další mistrovské utkání odehrají ženy Souše/Ervěnic na domácí půdě v Souši v sobotu 21. 4. 2018 od 15 hodin. Soupeřkami budou hráčky Sahary Vědomice.