Házenkářky Česka oslavily na mostecké palubovce postup na evropský šampionát

0
704

Těsným vítězstvím Česka nad Ukrajinou 31:30 (15:12) skončilo poslední kvalifikační utkání házenkářek na ME, které se hrálo na palubovce mostecké sportovní haly. Nic to však neměnilo na faktu, že české házenkářky už od předchozího zápasu měly jistotu postupu na mistrovství Evropy do Švédska a svou formu tak je potvrdily i v posledním duelu.

„Zápas mohl dopadnout i obráceně. Bylo to drama a vyrovnaný boj,“ nechal se po skončení zápasu slyšet reprezentační trenér Jan Bašný. „Postupu na šampionát si vážíme hodně a hlavně si vážíme toho, jak jsme to dokázali. Jedna prohra, jedna remíza a všechno ostatní výhry. Máme mladý a nezkušený tým. O to více si toho vážíme,“ dodal.

V reprezentačním dresu hrály i tři domácí házenkářky, Markéta Jeřábková, Petra Růčková a brankářka Dominika Müllnerová. Zářila především Jeřábková, která se brankově prosadila hned osmkrát. Od svazových funkcionářů pak házenkářky dostaly růže.

„Tak udělali jsme jim radost postupem,“ konstatovala Jeřábková. „Jsem hrozně ráda, že jsme to dokázali uhrát i tady v Mostě, i když to tedy bylo drama,“ hodnotila duel s Ukrajinou mostecká hráčka.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!