Házenkářky o finále poháru

0
1048
Mezi poslední čtyři české týmy už se v pohárové soutěži probojoval DHK Baník Most. Ve středu proti Zlínu bude v sázce finále!
Český pohár má 20. prosince na programu obě semifinálová utkání. V mostecké sportovní hale se začíná v 18 hodin, duel Házené Kynžvart a Slavie Praha startuje v Chebu o půl hodiny dříve.
Handball club Zlín přijel naposledy pod Hněvín v minulém měsíci, 4. listopadu podlehl Černým andělům v interlize vysoko 25:42. I to spolu s postavením obou celků v tabulce určuje domácím hráčkám role jasných favoritek.
Zlín v dosavadních jedenácti kolech MOL ligy zaznamenal jen dvě vítězství a v tabulce mu patří až desáté místo. Baník je s třemi porážkami, jednou remízou a sedmi výhrami čtvrtý.
Pohár však není liga. Jeho kouzlo na rozdíl od dlouhodobé soutěže spočívá ve významu jediného zápasu, což snáze umožňuje překvapení a zvyšuje motivaci papírově slabších týmů. Zvládnou svěřenkyně trenéra Šumy svou roli?
V utkání už by se mohly po návratu ze světového šampionátu představit i čtyři mostecké reprezentantky, Zachová, Stříšková, Kuxová a Jestříbková.
Most do semifinále poháru postoupil přes Olomouc v osmifinále (42:20) a Porubu ve čtvrtfinále (37:27). Zlín vyhrál v Bohunicích 32:26 a pak vyřadil Hodonín (29:25).

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!