Hejtman obdaroval děti z dětského domova

0
553

Hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček s rodinou navštívil dětský domov ve Vysoké Peci. Přivezl dětem velikonoční dárky a poděkoval vychovatelkám za jejich práci. Setkal se i s Veronikou Kašákovou, která v dětském domově vyrůstala a dnes její nadační fond podporuje děti a mladistvé z dětských domovů.

„Není to moje první návštěva v tomto dětském domově. Rád přijíždím sem i do ostatních dětských domovů, abych se setkal s dětmi a mohl jim přivézt i drobné dárečky. Vždy také návštěvu využiji k poděkování vychovatelkám a celému personálu domovů, který se o děti vzorně stará,“ řekl při návštěvě Oldřich Bubeníček.

Hejtman s chotí a vnoučaty si prohlédl velikonoční výzdobu domova. Ředitelka domova Libuše Houdová a Veronika Kašáková seznámily hejtmana s činností domova a ukázaly mu zázemí domova. Návštěva pokračovala setkáním s dětmi a prohlídkou zahrady.

Společně s Veronikou Kašákovou a vedením domova se diskutovalo o problematice dětských domovů, o projektu nadačního fondu s názvem Restart, o sociálním systému a problémech s ním spojených. Vizí Nadačního fondu Veroniky Kašákové jsou sebevědomí mladiství, kteří jsou připraveni do života po odchodu z dětského domova vkročit tou pravou nohou a se vztyčenou hlavou.

Dětský domov Vysoká pec má v provozu od roku 2006 zcela nový objekt – dvojdomek. Nová budova dvojdomku se dvěma byty po osmi dětech, plně odpovídá všem požadavkům na zařízení pro bydlení, výchovu a péči o děti. Děti jsou na pokojích po dvou, upřednostňují se sourozenecké vazby. Každý byt má k dispozici kuchyň, obývací pokoj, čtyři pokoje pro děti, pět sociálních zařízení, prádelnu s pračkou a sušičkou, vychovatelnu a jednu místnost na ukládání prádla.

Zřizovatelem dětského domova je od července 2001 Ústecký kraj.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!