Integrovaná doprava v kraji se od 1. července rozšiřuje

0
1023

Doprava2O pátku 1. července se rozšiřuje integrovaná doprava v Ústeckém kraji o města Děčín a Bílinu. Lidé zatím mohli jezdit na jedu jízdenku zelenými autobusy, vlaky Českých drah i městskou hromadnou dopravou v Ústí nad Labem a Teplicích. Integrovaná doprava funguje v Ústeckém kraji už rok a půl. Lidé díky jedné jízdence v integrované dopravě ušetří.

Po obyvatelích Ústí nad Labem a Teplic má veřejnost od 1. července nově možnost cestovat na jednu jízdenku také v Děčíně a Bílině. Když si zakoupí lístek v Děčíně nebo v Bílině, budou moci cestovat na jednu jízdenku, přestupovat do jiných autobusů, nebo cestovat vlakem, a nebudou muset kupovat další jízdenku

Rozšíření integrované dopravy o další místa je teď otázkou jednání mezi krajem a konkrétními městy. Nejdále je příprava na Chomutovsku.

„Určitě jsou to města obsluhovaná Dopravním podnikem Chomutova a Jirkova, tedy Chomutov a Jirkov, a následně i Spořice, Droužkovice,“  vyjmenovává pravděpodobná další integrovaná místa krajský radní pro dopravu Jaroslav Komínek. Brzy by se mohly připojit i Litoměřice nebo Klášterec nad Ohří.

Lidem v Ústeckém kraji se tak zjednodušilo cestování veřejnou dopravou za výhodnou cenu. Jen od ledna do dubna 2016 využilo veřejnou dopravu zhruba 5 milionů cestujících, za stejnou dobu to bylo vloni v kraji o jeden milion méně.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!