Den Kultury České republiky v Bělorusku uvede mostecký moderátor

0
1209

V-1Mostecký rozhlasový a televizní moderátor Vlasta Vébr bude moderovat v Bělorusku Den kultury České republiky.
Moderátor Vlasta Vébr odlétá v polovině července do běloruského města Vitebsk moderovat Den české kultury, který se koná v rámci 25.ročníku světového pěveckého festivalu SLOVANSKÝ BAZAR.
„ V letošním roce se tohoto festivalu účastní Bělorusko, Bulharsko, Gruzie, Izrael, Makedonie, Mexiko, Moldávie, polsko, Rusko, Argentína, Itálie, Litva, Lotyšsko, Kuba, Kolumbie a Česká republika, za kterou v letošním ročníku soutěží v kategorii dospělých Michaela Gemrotová , v dětské kategorii Nela Žáková a ve filmové kategorii pohádka režiséra Zdeňka Trošky Čertova nevěsta. V dětské porotě usedne zpěvák David Deyl „ uvedl Vlasta Vébr.
Den kultury České republiky se uskuteční v budově vitebské filharmonie 15.července od 19 hodin a představí se zpěvačka Olga Lounová, Michaela Nosková, Eliška Ochmanová, Helena Hamplová, Daniela Magálová s cimbálovou kapelou Lália, Zuzana Nová, Hanna Pekhart , dále zpěvák Jarek Šimek a houslista Michael Hejč, který zahraje skladbu Má vlast. „ Závěrem všichni zazpívají píseň Ta naše písnička česká…V průběhu večera přečte moderátor Vlasta Vébr zdravici prezidenta Miloše Zemana“ dodává jednatel pořádající agentury Nari Models ing. Josef Čermák.
Slovanský bazar začíná 14.července a hlavními hvězdami zahajovacího ceremoniálu budou zpěvačka Alla Pugacheva a Alexandrovci, se kterými si na místě zazpívá i české muzikálová hvězda Michaela Nosková.
Vše můžete sledovat v přímých televizních přenosech, ale i na internetu na stránkách www.gck.by. Partnerem Dne kultury České republiky je RP Security s.r.o. V čele s Radovanem Panáčkem.
Slovanského bazaru se v uplynulých letech už zúčastnili:
-v roce 2009-Zbyněk Drda za ČR, za Slovensko Jarda Parči a za Itálii Domenico Martuchi de la Tore ( v porotě Felix Slováček )
-v roce 2010-Olga Lounová ( v porotě Helena Vondráčková )
-v roce 2011 – David Deyl ( v porotě Monika Absolonová )

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!