Jablíčka Chomutov vpadla do soutěže, soupeři nasázela čtrnáct branek

0
1537

Druhá březnová neděle byla prvním hracím dnem nového ročníku Mostecké ligy malé kopané. V rámci kola bylo sehráno pět zápasů a některé z nich byly opravdovými fotbalovými lahůdkami.

V prvním utkání se proti sobě postavila družstva Inseminátors FC a proOFFICE. Byť tým proOFFICE oproti minulé sezoně posílil, byli Inseminátors nad jeho síly a podlehl svému soupeři v poměru 2:6. Hlavními tahouny útoku vítězů byla osvědčená jména Jan Pyskatý, který se prezentoval hattrickem, a Martin Boček.

Ve velkém stylu vpadla do ligy Jablíčka Chomutov. Toto mužstvo ve své ligové premiéře zdemolovalo tým FC Levels v poměru 14:0. Hned po šesti kanadských bodech zaznamenali dva jejich hráči a to Jan Kopta (4+2) a David Haviar (2+4). Čtyřmi body se připojil Matěj Dolejška (1+3), hattrick Rostislav Šebek (3+0) a tři body Marek Chaloupka (1+2). Díky této ofenzivní smršti jejich hráči ovládli všechny individuální statistiky tohoto kola. Jan Kopta se stal střelcem, David Haviar nahrávačem kola a zároveň se jejich brankář Michal Plochý stal díky jedinému nedělnímu čistému kontu gólmanem tohoto kola.

Ve třetím utkání dne se proti Gamblers Most postavil nováček Kosmos a až do poločasu šlo o premiéru nadmíru úspěšnou. Nakonec se ale Gamblers rozstříleli a zvítězili 9:1. Třemi kanadskými body se pod jejich vítězství podepsal Jaroslav Horský (1+2), dvěma pak Robert Dvořák, Ladislav Kešner a Jakub Polák (všichni 2+0) a Jan Juris a David Macko (oba 0+2).

Následoval střet týmů Atlético Most a FC Katalánci SWAG. Zápas byl skutečnou reklamou na malý fotbal. Utkání skončilo těsnou výhrou Katalánců 2:1.

Úvodní kolo uzavřelo vítězství GMS Most nad týmem Hospoda ULITA 4:2. V ofenzivě vítězů dominovali zejména Lukáš Haspra (2+1) a Jakub Černý (1+2).

Druhé kolo Mostecké ligy malé kopané bude sehráno až 26. března, neboť nadcházející neděle je na hřišti 11. ZŠ Most vyhrazena osmému kolu celostátní DRFG Superligy malého fotbalu, kdy Most přivítá od dvou hodin odpoledne výběr Brna.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!