Klára 3847 příliš mnoho hvězd – předstvení pro žáky a studenty

0
222

DOCELA VELKÉ DIVADLO uvede 24. ledna představení pro žáky a studenty od 7. tříd

KLÁRA 3847 PŘÍLIŠ MNOHO HVĚZD.

Inscenovaný dokument vycházející ze skutečných událostí z období holocaustu během 2. světové války. Příběh dívky, Kláry Brodyové, která byla v roce 1942 pro svůj židovský původ odvezena do koncentračního tábora Osvětim a vězněna tam až do konce války. Její boj o přežití, překonání ztrát příbuzných a přátel, ale především nezlomná vůle přežít v nelidských podmínkách zaujala i režiséra Stevena Spielberga, který podle jejího vyprávění natočil jeden z dílů dokumentu o holocaustu v době, kdy už jí bylo 85 let a největších hrůzách vyprávěla s naprostým klidem a obrovským nadhledem.

Na základě Klářina osobního vyprávění napsala její vnučka, herečka a scenáristka Lenka Lavičková, scénář k inscenovanému dokumentu. Pod vedením režiséra Jurije Galina ho společně nastudovali herci Docela velkého divadla.

Hrají: Lenka Lavičková, Andrea Traganová, Jana Galinová, Jaroslava Zimová, Lukáš Masár, Robert Stodůlka, Petr Erlitz, Petr Kozák, Michal Žižka, Kristýna Lišková a ze zvukového záznamu Jindřich Lenc a Roman Štolpa.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!