Kraj podpoří Vejprty finančním darem

0
522

Rada Ústeckého kraje doporučila Zastupitelstvu Ústeckého kraje schválit okamžitou finanční pomoc městu Vejprty ve výši 1 mil. Kč z Fondu pro mimořádné události na pomoc likvidaci následků požáru v Domově pro osoby se zdravotním postižením Kavkaz. O přidělení dotace pro město Vejprty bude finálně rozhodovat Zastupitelstvo Ústeckého kraje na svém pondělním zasedání dne 27. ledna 2020.

Ústecký kraj rovněž zajišťuje občanům města Vejprty, včetně klientů domova a jeho zaměstnanců, psychosociální pomoc pomocí panelu humanitárních organizací, do kterého jsou zapojena centra krizové intervence.

Také zaměstnanci krajského úřadu se spontánně rozhodli vybrat mezi sebou finanční prostředky na okamžitou pomoc pro Domov pro osoby se zdravotním postižením ve Vejprtech. Během pár dní se vybralo celkem 70 tis. Kč, které dnes v poledne v hotovosti předali zástupci úřadu řediteli příspěvkové organizace Viktoru Koláčkovi a starostce města Vejprty Jitce Gavdunové. Tyto finanční prostředky nejsou ničím vázány a příspěvková organizace je může libovolně využít na akutní potřeby řešení následků tragického požáru. V průměru to činí cca finanční příspěvek 120 Kč na každého zaměstnance krajského úřadu. Výběr finančních prostředků byl zcela dobrovolný.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!