Léčba bolesti je v hospici prioritou

0
884
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Finanční dar ve výši 20 tisíc korun na nákup opiátů a zdravotnického materiálu získal pro těžce nemocné pacienty mostecký hospic. Peníze dostal od Nadačního fondu Umění doprovázet.

„Důležitou součástí péče o nevyléčitelně nemocné klienty je nejen léčba bolesti, ale i dalších nežádoucích vedlejších symptomů, které s sebou pokročilá stadia onkologického onemocnění přináší,“ říká ředitelka hospice Blanka Števicová. „Tyto negativní projevy jsme však schopni eliminovat či úplně odstranit jen s pomocí léků, převážně opiátů a dalšího speciálního zdravotnického materiálu potřebného k šetrné péči,“ doplňuje ředitelka. „Cena těchto prostředků však značně převyšuje úhradu od zdravotních pojišťoven, které nám hradí zhruba 44 procent nákladů na zdravotní péči o nemocné. Zbývající část jsme nuceni hradit sami, “ dodává ředitelka.

Jedním z mnoha projektů Nadačního fondu Umění doprovázet je projekt Právo umírat bezbolestně. „Tímto projektem se snažíme pomáhat lůžkovým hospicům v oblasti, v níž nelze uplatnit žádná úsporná opatření, a to je léčba bolesti. Tu hospice musí zvládnout, a to i přesto, že je to stojí značné finanční prostředky,“ říká Hana Haráková, zakladatelka a předsedkyně správní rady nadačního fondu. „Naše pomoc jim umožňuje používat maximálně šetrné lékové formy, které velmi účinně léčí bolest a zároveň přinášejí vyšší komfort léčeného pacienta,“ dodává zakladatelka fondu.

Hospic v Mostě, o.p.s. slouží nevyléčitelně nemocným pacientům (převážně s onkologickým onemocněním) a jejich rodinám již od roku 2005. Za dvanáct let své existence poskytl péči 2 064 pacientům

Nadační fond Umění doprovázet od roku 2013 provozuje na telefonním čísle 604 414 346 též poradenskou linku pro těžce nemocné, jejich rodiny a blízké, která působí pro celou republiku a poskytuje snadno dostupnými metodami (telefonicky, e-mailem, osobně) kvalitní informace důležité pro řešení situace, v níž se těžce nemocní nebo jejich blízcí ocitli.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!