Litvínovští plavci vybojovali v Ústí nad Labem 21 medailí

0
1416

Během uplynulého víkendu se v Ústí nad Labem konal 49. ročník mezinárodních plaveckých závodů mládeže a Memoriál Zdeňka Vaněčka. Velmi kvalitně obsazených závodů se zúčastnilo bezmála 45 klubů napříč republikou, včetně plavců z Německa a Polska. Litvínovským plavcům se dařilo. Celkem přivezli 11 zlatých, 3 stříbrné a 7 bronzových medailí. Na stupínek nejvyšší nejčastěji vystoupila třináctiletá Kamila Javorková, když zvítězila na tratích 100 motýl, 50 volný způsob, 50 motýl, 100 volný způsob a 200 polohový závod. Stříbro brala v závodě 100 znak. Na tratích 50 volný způsob a 50 motýl se zaplavanými časy probojovala do finále OPEN – bez rozdílu kategorií a i zde si vedla výborně jako jasně nejmladší finalistka. Čtyři zlaté medaile vybojoval desetiletý Petr Adamec na tratích 100 motýl, 50 motýl, 50 znak a 50 volný způsob. K tomu přidal dvě třetí místa na 100 znak a 50 prsa. Zlatou medaili vybojovala patnáctiletá Anna Haselbergerová, když nenašla přemožitelku na trati 200 znak. Stříbrnou příčku získala šestnáctiletá Adéla Ema Dvořáková na trati 200 polohový závod a bronz přidala z prsařské dvoustovky. Patnáctiletý Adam Novák bral stříbro na 200 motýl a třikrát dohmátl třetí na tratích 200 volný způsob, 100 motýl a 200 polohový závod. Devítiletá Laura Prantová získala v závodě 100 znak bronzovou medaili.  Třešničkou závodů bylo vítězství Kamily Javorkové v superfinále kategorie žaček nar. 2003 a 2004, kam se probojovalo 8 závodnic s nejvýše bodově ohodnocenými výkony dle bodů FINA z jakékoliv