Mostečané si stěžují na hluk z restaurací Vadí jim i rámus před nimi

0
895

Na magistrát dorazila petice občanů týkající se rušení nočního klidu. Naštvané obyvatele z okolí pětistovek totiž obtěžuje rámus a hluk ze zdejších restaurací. Nejsou ale jediní.

Stovky obyvatel si stěžují na rušení nočního klidu v okolí restaurace Ulita a U Rytíře. Sepsali proto petici a po městu požadují, aby hluku zamezilo. „Petici podepsalo 138 lidí převážně z bloku 525. Petenti mimo jiné uvádějí, že jsou rušeni hlasitou hudbou a výtržnictvím, někdy až do ranních hodin,“ podotkla tisková mluvčí mosteckého magistrátu Alena Sedláčková. Upozornila, že v případě hluku z restaurace Ulita postoupilo oddělení kontroly petici Krajské hygienické stanici Ústeckého kraje, která má řešení hluku v kompetenci a se kterou je oddělení dále v této věci v kontaktu. Situaci prověřoval jak stavební odbor, tak živnostenský odbor magistrátu a Městská policie Most. Občanům doporučují, aby se v případě problémů obraceli přímo na městskou policii.

„V poslední době z této oblasti u Jalty zaznamenáváme stížnosti zejména v nočních hodinách. Proběhly zde kontroly a uloženy tu byly i sankce. Jednou z priorit vedení města je i zabezpečení veřejného pořádku a dodržování nočního klidu v našem městě, o které v rámci svých zákonných možností trvale usilujeme,“ podotkl k situaci mostecký primátor Jan Paparega. Jak dále informoval, město v případě hluku v okolí restaurací Ulita a U Rytíře přijalo ve spolupráci s městskou policií nové opatření, které by mělo pomoci, aby měli obyvatelé už klidnější spaní. „V exponovaných dnech a hodinách sem budou zajíždět naši strážníci, takže věříme, že se tato lokalita zklidní,“ upozornil primátor.

Podobné zkušenosti s hlukem má ale v posledních měsících i řada dalších měst, včetně sousedního Litvínova. A to v souvislosti s novým „protikuřáckým zákonem“. „Stížnosti se objevují také v okolí Neprakta klubu. Je to dáno i nešťastnou úpravou protikuřáckého zákona, kdy mladí chodí ven kouřit a zejména v nočních hodinách tu tropí povyk. To je negativum, které s sebou tato úprava zákona přinesla a dá se s tím jen velmi těžko bojovat. My se však v mezích našich možností snažíme a uvidíme, jak to půjde dál,“ uvedl primátor Paparega.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!