Mostecká rodačka Šárka Rosová Váňová vydala další knihu

0
673
SarkaModerátorka, dabérka a  blogerka Šárka Rosová Váňová původem z Mostu napsala novou knihu pod titulem „Moje dětství na draka“. Děj autobiografie je zasazen do prostředí Litvínova, Mostu a okolí, kde autorka vyrůstala.

Jaké bylo dětství v roce 1973?

Sladká vzpomínka pro rodiče, rozpustilý příběh pro jejich děti… Vitacit, Pedro, hlasatelky v televizi, tranďáky i úžeh kvůli mrkváčům!

Jestlipak si ještě pamatujte na tu počeštěnou zkratku CCCP, ve které figuroval car a carevna? A jak si s takovou delikátností poradil Šárčin tatínek – kutil, umělec, sem tam nervák a topič myší?

O knize s autorkou:
Moje dětství na draka – zrcadlo našich vztahů
„Občas se mě maminka ptá, proč tak hodně zlobím. „Protože to zlobení ze mě samo leze!“ řekla jsem jí tuhle a ona se tomu smála.“
Proč vlastně knížku Moje dětství na draka číst? Protože je o nás.
Ačkoli její hrdinové prožívají svoje každodenní radosti i starosti v druhé polovině minulého století, v jiném politickém systému, je to publikace o naší současnosti. Odkrývá, že i v rodině, která vznikla ze vzájemné lásky, je někdy velmi těžké si porozumět. Jako bychom hovořili každý na jiné frekvenci.
Nevíme, jak děti vychovávat
Nehledě na možnosti moderních technologií se jako rodiče stále potýkáme se základním problémem, kolik prostoru svým dětem ve svém světě vyhradit, jak moc se jim přizpůsobit. Kdy je chránit. Věčně cítíme únavu a existenciální starosti, a tak býváme často na své nejbližší neurvalí a hledáme na nich samé chyby.
 
Děti zcela jinak vyhodnocují, co je důležité. Zda rozbitá anténa, malé bílé myšky, nebo pionýrský šátek. Do toho se pletou různě hloupá nařízení socialistického režimu…Ustát takovou směsici se zdravým rozumem se zdá téměř nadlidským výkonem.

I všední chvíle mohou být krásné

Přesto i pod hladinou vypjatých situací můžeme číst o naději. Na pochopení. Odpuštění. Na lásku. Hlavní hrdinové mohou mít jakékoli vady, ale podporují se navzájem.

Pojďte si číst
Až zase budete svým dětem vyčítat, co všechno udělaly špatně, jakých odporných přehmatů se dopustily, zhluboka se nadechněte a raději si společně pojďte číst. Třeba se místo hádky zasmějete, protože tatínek věci opravuje a Šárka to dělá po něm, jak celá rodina chodí na houby a nosí domů i „pepřáky“, aby měla sousedka vztek…
Knihu lze nyní získat v předprodeji za zvýhodněnou cenu 189 Kč + poštovné ZDARMA po ČR!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!