Mostecké fotbalisty čeká boj o zlatou příčku

0
742

Most se rozloučí s premiérovým ročníkem celostátní ligy malého fotbalu. Bez ohledu na výsledek posledního zápasu to bude loučení velmi úspěšné. Podpořit mostecké reprezentanty mohou fanoušci ve středu od 17 hodin na hřišti 11. ZŠ Most.

Most je před závěrečným kolem na druhém místě tabulky o bod za vedoucí Prahou a o propastných devět před třetí Jihlavou. Je tedy jasné, že Most již v prvním ročníku DRFG Superligy malého fotbalu neskončí hůře než druhý a naopak může až do posledních minut zápasu doufat v zaškobrtnutí Prahy, která bude ve stejném čase hostit na svém hřišti před televizními kamerami Příbram, tedy tým, který jako jediný dokázal získat pražský skalp.

O takto úspěšné sezóně se před jejím zahájením odvážilo snít jen pár optimistů z Mostecka a zcela jistě ho neočekával nikdo jiný ze zbytku republiky. Most vstupoval do soutěže v pozici co do členské základny nejmenšího svazu a i vzhledem k výsledkům v přípravných utkáních platil spíše za outsidera. Na druhou stranu bylo vzhledem k titulu mistrů republiky pro Gamblers Most jasné, že v Mostě se výsledkový potenciál skrývá a je skvělou zprávou, že se tento předpoklad podařilo beze zbytku naplnit.

V pozici hlavních soků Prahy s několikatisícovou základnou Hanspaulské ligy v zádech se určitě viděly jiné výběry, jako například Brno či Jihlava. Nakonec je to ale Most, kdo až do konce soutěže představuje pro Prahu největší výzvu.

Jak již bylo uvedeno, rozloučí se Most s ročníkem tuto středu a bude to domácím zápasem od 17:00 proti Pardubicím. Ty dokázal Most porazit na podzim na jejich hřišti 7:3 po poločase 4:3. Pardubice, které dlouhou dobu okupovaly poslední příčku tabulky, přistoupily v polovině soutěže ke změnám v realizačním týmu a od té doby se prezentují výrazně konkurenceschopnějším projevem. V současnosti již přenechaly poslední příčku Milovicím a naopak dotírají na šestou Příbram.

I z toho důvodu nechce Most ani v posledním zápase sezóny nic podcenit a opět k zápasu nominoval maximální možnou sílu – Bíro Ondřej „C“, Šlégr Václav – brankáři a před nimi v poli Boček Martin, Bohata Petr, Diego da Silva, Karaus Tomáš, Kešner Ladislav, Koudelka Matěj, Macko David, Macháček Michal, Onuščák Dominik, Polák Jakub, Popelka Vít, Pyskatý Jan a Režný Tomáš.

Svou nominaci i posledního soupeře opět zhodnotil mostecký trenér Vojtěch Benda. “Máme před sebou poslední vystoupení a to před domácími fanoušky. Pominu-li, že ještě stále útočíme na titul, tak budeme chtít zvítězit zejména pro ně. Naučili se na naše zápasy chodit ve velkém počtu a celou sezónu s naším týmem žijí i při venkovních zápasech. Výsledky mosteckého výběru prožívá celá naše mostecká liga a my jsme rádi, že jsme všem ukázali, jak kvalitní malý fotbal se u nás hraje“ zahájil odpověď Benda.

„Přivítáme Pardubice, které se v posledních utkáních prezentují skvělými výkony a je vidět, že jim změna ve vedení výrazně prospěla. Přesto očekávám, že to budeme opět my, kdo bude diktovat tempo hry a nakonec ze hřiště odejde spokojenější. Naši nominaci jsme tentokrát pojmuli šířeji, neboť chceme, aby se s diváky mohly rozloučit všechny nejvýraznější tváře výběru, byť i tentokrát se některým klukům nepodařilo uvolnit. To je případ především Zdeňka Kopase a Lukáše Haspry, kteří by jinak v nominaci samozřejmě také nechyběli. Rád bych touto cestou pozval všechny naše příznivce, aby přišli kluky podpořit a rozloučit se s tímto tak úspěšným prvním ročníkem DRFG Superligy malého fotbalu“ uzavřel pozvánkou na závěrečné utkání svou odpověď Benda.

Více informací na www.fotbal-most.cz.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!