Mostečtí fotbalisté bojovali o první příčku, nakonec skončili druzí

0
689

V rámci posledního kola premiérového ročníku DRFG Superligy malého fotbalu přivítal Most ve středu na svém hřišti Pardubice. Situace v tabulce ligy byla před zápasem jasná. Aby Most mohl pomýšlet na vítězství v celé soutěži, musel doma bezpodmínečně zvítězit a zároveň doufat v to, že Praha doma padne s Příbramí minimálně na penalty.

Vzhledem k pozicím obou středečních soupeřů v tabulce a s ohledem na fakt, že Most hrál doma, platil v utkání s Pardubicemi za velkého favorita. Rovněž termín a čas utkání dovoloval doufat, že Pardubice přijedou do Mostu v improvizované sestavě a nebudou představovat pro domácí výraznější výzvu.

Pardubice však všechny tyto předpoklady postavily na hlavu, když přijely s velmi odhodlaným a disciplinovaným týmem, a jejich organizovaný výkon plný nasazení nakonec slavil úspěch.

K poslednímu zápasu prvního ročníku Most nastoupil v sestavě – Bíro Ondřej „C“, Šlégr Václav ml. – brankáři, Boček Martin, Bohata Petr, Karaus Tomáš, Kešner Ladislav, Koudelka Matěj, Macko David, Macháček Michal, Onuščák Dominik, Polák Jakub, Popelka Vít, Pyskatý Jan a Režný Tomáš.

V bílých pardubických dresech pak hráli – Mičjan Vlastimil – brankář, Knotek Michal, Čáň Dominik, Bydžovský Tomáš, Rosůlek Jan, Dušek Zdeněk, Slováček Matěj, Koudelka Tomáš a Šimon David.

Úvod zápasu se nesl v nervózním duchu a v dlouhém čekání na úvodní gól. Toto čekání nakonec jako správný kapitán utnul mostecký brankář Ondřej Bíro, který ze své oblíbené pozice na půlicí čáře propálil vše, co mu stálo v cestě. Pardubice ovšem dokázaly vzápětí odpovědět a chvíli na to otočily zápas na 2:1 pro ně. Dovršením této z pohledu Mostu hluché pasáže byl poněkud přísná červená karta pro domácího Petra Bohatu v posledních vteřinách prvního poločasu.

Most tak opouštěl v půli hřiště nejen s tím, že prohrává, ale rovněž s tím, že bude prvních pět minut druhé části hrát v oslabení. Mostecké však tato situace nepoložila a paradoxně to byli naopak oni, kdo dokázal při pardubické přesilovce skórovat. Z přímého kopu svůj druhý zásah přidal opět Ondřej Bíro. Stejně jako tomu však bylo u prvního mosteckého gólu, i tentokrát dokázaly Pardubice poměrně rychle odpovědět a opět vedly. Most, vědom si nutnosti zvítězit, svého soupeře doslova svíral, ale Pardubice hrály v defenzivě velmi pozorně a neustále hrozily z rychlých kontrů. Přesto Most dokázal ještě jednou vyrovnat, když po druhé středeční asistenci Jakuba Poláka propálil pardubického Mičjana Tomáš Režný.

Most, hnaný vpřed touhou po vstřelení vítězné branky, však stále více riskoval a nakonec za to zaplatil. Nejprve dokázaly Pardubice přelobovat na polovině operujícího Bíra a v závěru, kdy Most hrál opět v oslabení po druhé červené kartě (tentokrát Jakub Polák), inkasoval Most ještě jednou po pardubickém brejku.

Most se tak rozloučil s prvním ročníkem této celostátní soutěže domácí porážkou 3:5 a drobnou útěchou mu může být to, že Praha ve svém zápase dokázala zvítězit, což znamená, že výsledek z Mostu stejně nemohl konečné druhé místo pro mostecké nijak ovlivnit.

„Samozřejmě, že je mi líto, že se se sezónou a našimi fanoušky neloučíme vítězně, ale to se prostě stává. Pardubice u nás podaly mimořádný výkon a hrály opravdu velmi dobře. Oproti našemu podzimnímu vzájemnému utkání u nich bylo možné zaznamenat obrovský posun v organizaci hry. Můžeme sice tvrdit, že většinu zápasu byly pod tlakem a jen se

bránily bez balónu, ale malý fotbal se hraje na góly a těch daly prostě více. Proto nezbývá než soupeři sportovně pogratulovat“ komentoval mostecký trenér Vojtěch Benda.

„Já chci především poděkovat všem, kteří k tomuto mimořádnému mosteckému úspěchu přispěli, počínaje realizačním týmem, přes naše věrné fanoušky až po organizátory celostátní soutěže. Na prvním místě je ale třeba poděkovat všem hráčům, kteří za náš výběr alespoň jednou nastoupili. Stále jsme malým sportem a tak vše dělají ve svém volnu a na své náklady jen z lásky k malému fotbalu a touze po sportovním úspěchu. Právě oni si tak zaslouží za sezónu největší díky“ uzavřel Benda.

Oficiálně se tak v Mostě hraje druhý nejlepší malý fotbal České republiky, což je v konkurenci ostatních obřích svazů s máločím srovnatelný úspěch a do další sezóny je jistě na co navazovat.

Více informací na www.fotbal-most.cz.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!