V Josephu se bude opět stavět

0
712

Mostečtí radní schválili na posledním zasedání vítěze na stavební práce v rozvojové zóně Joseph. Začít by se tu mělo se stavbou odbočky z páteřní komunikace a inženýrských sítí.

Vítězem této veřejné zakázky se stala společnost Ekostavby Louny s.r.o., která předložila cenovou nabídku ve výši 11, 9 milionu korun bez DPH. „V případě této zakázky dojde ke 40procentní úspoře. Předpokládaná hodnota činila 20 milionů. Uspoříme kolem osmi milionů korun,“ informoval primátor Mostu Jan Paparega. Finanční prostředky, které město ušetří, zapojí do dalších akcí, které se plánovaly na příští rok. „Akce, které jsme měli ve druhé prioritě, budeme schopni, pokud budou investičně připraveny, realizovat ještě v letošním roce,“ potvrdil primátor. Jak dále uvedl, část prostředků by měla putovat i na zvláštní účet města. „Tento účet slouží k tomu, abychom zde shromažďovali další prostředky v souvislosti se záměrem rekonstrukce budovy Repre,“ uvedl ještě primátor. Páteřní komunikace a inženýrské sítě, které by měly v Josephu vzniknout, by měly přitáhnout větší pozornost investorů. Rozvojová zóna Joseph patří mezi 3 zvýhodněné průmyslové zóny v ČR, na něž se vztahuje hmotná podpora ze strany státu na vytváření nových pracovních míst, a to ve výši 300 tis. Kč, a osvobození od daně z nemovitosti na 5 let. Investiční záměry v Josephu podporuje rovněž i město Most. „Nabízíme nově příchozím investorům dvě možnosti investiční podpory (v závislosti na počtu nově vytvořených přímých pracovních míst a v závislosti na předmět činnosti), jejíž výše nesmí přesáhnout limity stanovené pro podporu de minimis – tedy 200 tis. EUR za poslední tři roky,“ uvedl primátor.

V souvislosti s rozvojovou zónou vyjednává město s novými investory. O jaké záměry by se zde mělo jednat, ale zatím prozrazovat nechce. „Máme dva vážné zájemce. V jednom případě se jedná o menší firmu, jejíž zájem je podle našeho názoru vážný a vypadá to, že je již rozhodnutý. V případě druhého, většího investora, jsme jednali v minulém týdnu a mohu prozradit, že to také vypadalo nadějně,“ uvedl dále Jan Paparega.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!