Mostečtí mladíci obsadili v Marienbergu třetí místo

0
764

V sobotu se v saském Marienbergu uskutečnil turnaj v malém fotbalu pro jeho partnerská města a další regionální týmy. Město Most jako jedno z partnerských měst bylo na turnaj rovněž pozváno a této možnosti prostřednictvím výběru z Mostecké ligy malé kopané využilo. Maximální věková hranice byla 18 let. Mostecké družstvo, z nějž na poslední chvíli vypadl ještě jeden hráč, nakonec odcestovalo ve složení: Michal Bobek – Tomáš Kup, Tomáš Baloun, Antonín Fišer ml., Daniel Rulf, Patrik Šlégr a Martin Vysoudil.

Turnaje se zúčastnilo jednak partnerské město Dorog z Maďarska, dále Bad Marienberg ze spolkové země Porýní – Falc (postavili dva týmy), Most, domácí Marienberg a místní SV Lauterbach a Scherdel Marienberg.

Mostečtí nastoupili do turnaje sebevědomě a hned v prvním zápase porazili gólem Fišera silný maďarský Dorog 1:0. Následovalo vítězství nad Scherdel Marienberg, v poměru 4:0. K této výhře dotáhl tým jako správný kapitán Kup hattrickem. Čtvrtý gól přidal Šlégr.

Po krátké přestávce pokračovali mostečtí dvojzápasem proti dvěma týmům z Bad Marienberg. Nejprve dokázali porazit jejich druhý výběr 3:0 po dvou zásazích Balouna a jednom Fišera. Poté následovalo střetnutí s prvním výběrem Bad Marienberg. Ač Mostečtí opět hře dominovali, propadali v průběhu zápasu do stále větší křeče a vítězný gól ne a ne přijít. Bad Marienberg se nakonec dokázal ubránit a týmy se rozešly 0:0.

Poté si Mostečtí opět spravili náladu výhrou 3:0 nad SV Lauterbach. Pálili Fišer, Šlégr a Vysoudil.

Posledním utkáním dne byl střet s domácím FSV Motor Marienberg. A vývoj tabulky jakož i dosavadní utkání obou týmů rozhodly o tom, že šlo de facto o finále celého turnaje. Domácí jako jediní zřejmě zcela nedodrželi věkový limit pro hráče a nastoupil za ně minimálně jeden výrazně starší hráč, který se nakonec ukázal být tím rozdílovým. Mosteckých sedm statečných bylo i v tomto zápase lepšími, ale vzhledem k úbytku sil nedokázali zachytávat rychlé kontry domácích, ze kterých hostitelé nakonec dvakrát skórovali. Rozhodující zápas tak pro mostecký výběr skončil 0:2.

Vzhledem k tomu, že v konečném účtování bylo upřednostňováno skóre před vzájemným zápasem, skončili Mostečtí nakonec až třetí za domácími a druhými Maďary, se kterými měli stejně bodů. Každopádně se jedná o mimořádný úspěch mosteckého malého fotbalu.

„Turnaj, stejně jako celý víkendový program, byl ze strany hostitelů výborně zorganizován a my jsme si ho moc užili. Proto ještě jednou velké díky jak Marienbergu, tak Mostu za tuto nabídku,“ řekl na úvod hodnocení kouč mosteckého výběru Aleš Janeček.

„Sportovně se nám turnaj velmi vyvedl. Dle mého názoru se kluci prezentovali možná nejlepším fotbalem a zanechali v Marienbergu velice dobrý dojem. Navíc je třeba si uvědomit, že hráli celkem 90 minut bez možnosti vystřídat. Sice jsme byli přesvědčeni, že díky lepšímu vzájemnému zápasu skončíme před Maďary, ale i třetí místo je krásný úspěch. Rozhodně se už nyní těšíme na případný další ročník,“ uzavřel Janeček.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!