Na silnici bezpečně

0
116

V sobotu 17. července 2021 se uskutečnila preventivní akce zaměřená především na bezpečnost motorkářů. Policisté krajské dopravní služby spolu s kolegyněmi z oddělení tisku a prevence se věnovali motorkářům, ale i ostatním účastníkům silničního provozu projíždějícím obcí Adolfov na Ústecku. Do dopravně preventivní akce se zapojila také Zdravotnická záchranná služba Ústeckého kraje s ukázkami poskytování první pomoci a koordinátor BESIP pro Ústecký kraj s ukázkou „motorkářského airbagu“.

Účastníci akce si mohli vyzkoušet své znalosti z dopravního prostředí formou vyplnění dopravního testu. Koordinátor BESIP měl s sebou na ukázku „motorkářský airbag“, který je vhodným podpůrným prostředkem ke zmírnění následků nehod.  Policisté a zástupce BESIP v průběhu komunikace s kontrolovanými kladli důraz na správné vybavení a na viditelnost. Být viděn je jedním z důležitých faktorů při pohybu a jízdě na silnicích. Podstatně se tak snižuje riziko, že účastník bude přehlédnut a dojde k nehodě.

tabulka viditelnosti.jpgtabulka viditelnosti

Záchranná služba pak umožnila přítomným, aby si prohlédli zařízení a výbavu vozidla, kde je poskytována první pomoc a sami si zkusili, zda zvládnou pomoci zraněným.

V rámci kampaně „Zpomal, dokud není skutečně pozdě“ se policisté a zástupci BESIP zaměřili také na rychlou jízdu, která patří mezi nejtragičtější příčiny dopravních nehod.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!