Nadace Unipetrol zahájila druhý ročník grantové výzvy

0
186
ilustrační foto
Cílem Nadace Unipetrol je finanční podpora studentů v jejich úsilí na vědeckém poli. Grantovým programem pro školy, jako jedním z nástrojů podpory Nadace Unipetrol, chceme pomoci uskutečnit významné projekty, které mají smysluplný cíl. Vybrat a doporučit takové projekty není samozřejmě nic jednoduchého. Proto je sestavena odborná porota, která dokáže tak náročný a zodpovědný úkol splnit.
V loňském ročníku Grantového programu pro školy dostalo 12 středních škol šanci uskutečnit svůj projekt, který smysluplnost a originalitu dokázal obhájit svou nápaditostí a užitečností. Mladé studentské týmy zvládly svými projekty oslovit tak významné vědce, jakým je např. Michael Londesborough, který se v loňském roce ujal zodpovědné role porotce. Opravdu nezáviděníhodná role, když si představíte, kolik zajímavých projektů muselo ustoupit těm o chloupek zajímavějším.

Přesto si Nadace Unipetrol nesmírně váží mladých studentských týmů, které jsou připraveny předložit vědecký projekt, o kterém jsou přesvědčeny, že posune hranice vědění, a později jej dotáhnout k úspěšnému výsledku. A tím také samozřejmě dokázat, že své teoretické znalosti a vědomosti umí studenti zúročit v praktických dovednostech.

„Dalo by se říci, že naše mise je splněna. Právě proto jsme spustili druhý ročník grantové výzvy a těšíme se na další skvělé a užitečné projekty, do kterých mladé studentské týmy vložily veškerou svou energii, kreativitu, znalosti, ale i své srdce vědců. Nadace Unipetrol nápadité a přínosné projekty studentů vítá. Jsou symbolem studentských vizí do budoucnosti. Jsou symbolem společného úsilí týmů mladých lidí něco změnit, vytvořit, vylepšit, objevit, a to prostřednictvím vědy,“ uvedla ředitelka Nadace Unioetrol Julie Růžičková.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!