Navštivte trhy v Drožovicích

0
1074

Ochutnat výrobky z místní farmy, ale i produkci zemědělců z okolí, nakoupit kvalitní potraviny z regionu a podívat se, jak farmáři hospodaří a vyrábí skvělé lahůdky. To vše můžete zažít v rámci projektu Ministerstva zemědělství s názvem „Poznej svého farmáře“.

V Ústeckém kraji můžete navštívit již tuto sobotu 23. července od 10 hodin rodinnou kozí a ovčí farmu Držovice, kde hospodaří rodina Jakuba Laušmana. Pro návštěvníky zde bude připraven farmářský trh, hry pro děti, hudební doprovod, ochutnávky farmářských produktů a na mnoho dalších. Novinkou letošního ročníku Poznej svého farmáře, bude i propagace sladkovodních ryb. U Laušmanů budou kuchaři v mobilním stánku prezentovat recepty ze sladkovodních ryb, způsoby jejich zpracování a bude zde i možnost samotné ochutnávky.

 

Farma se nachází přímo v obci Držovice na úpatí východní části Českého Středohoří, nedaleko malebného městečka Úštěk. Na farmě mají kozy, ovce a psy. V užitkovém chovu mají čistokrevné kozy bílé krátkosrsté, hnědé krátkosrsté a jejich křížence. Ovce chovají dojné východofríské. Vyrábí konzumní pasterované kozí a kravské mléko, fermentovaná mléka, sýry, syrovátkový sýr a syrovátkový nápoj.

 

Výrobky pod označením „farma Držovice“ se pravidelně umisťují v soutěžích Regionální potravina a Nejlepší potravinářský výrobek Ústeckého kraje – Kraje Přemysla Oráče, protože prostě: „Selské mléko chutná víc, to jsou sýry z Držovic!“.

drozovice drozovice2

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!