Největší Hasičské muzeum je v Krupce

0
603

Hasičské muzeum v Krupce bylo v Husitské ulici otevřeno před téměř dvěma lety. Svou rozlohou se dokonce řadí mezi největší v České republice. Na to, jaké historické skvosty představuje návštěvníkům, se přijel podívat hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček s chotí.

Komentovanou prohlídku muzea si připravil jeho duchovní otec Herbert Barták ze Sboru dobrovolných hasičů Krupka. „Historie hasičského sboru sahá až do 19. století a celou tuto historii se snažíme návštěvníkům komplexně přiblížit,“ říká Herbert Barták. Ještě před otevřením těchto zrekonstruovaných prostor byly hasičské exponáty v menším rozsahu vystaveny v přízemí krupského regionálního muzea, které bylo vzhledem k rozsahu sbírky brzy těsné. „Hasiči nashromáždili spoustu hodnotných exemplářů, které měli doma, nějaké kousky máme také od spřátelených hasičských sborů a už to opravdu nebylo kam dávat, tak nás tyto prostory těší,“ dodal Herbert Barták, který sám do sbírky věnoval řadu exponátů.

„Jsem rád, že jsem se mohl seznámit s tak bohatou a zajímavou historií hasičského sboru. Jde vidět, že jsou hasiči na svoji sbírku, kterou čítají tyto prostory, náležitě pyšní a rozhodně to stojí za návštěvu,“ řekl hejtman Oldřich Bubeníček.

V hasičském muzeu v Krupce je určitě co obdivovat. Ve zrekonstruovaných prostorách bývalé barokní fary je k vidění vše od hasičské výstroje, výzbroje a techniky až po dobové fotografie, dokumenty i modely autíček, tak neváhejte a určitě sem zavítejte. Více informací na http://www.krupka-mesto.cz/hasicske-muzeum/

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!