Nelegální migrace v regionu loni klesla

0
249
ilustrační foto

Bezpečnostní rada Ústeckého kraje, ve které zasedají zástupci složek Integrovaného záchranného systému a krizového řízení Ústeckého kraje, se sešla na Policii ČR – Krajském ředitelství policie Ústeckého kraje na svém pravidelném jednání. Na programu byla rekapitulace uplynulého roku.

Nejprve se zhodnotilo cvičení Výpadek 2018, které reálně proběhlo v září loňského rodu a simulovalo výpadek proudu v okrese Most. Cvičení bylo ze strany krajského úřadu připraveno na vysoké úrovni a všechny složky IZS a další zapojené instituce (úřady, zdravotnická a sociální zařízení, správci sítí a infrastruktury) se zhostily svých úkolů velmi dobře. Jako hlavní úkol k řešení bylo vyhodnoceno zásobování pohonnými hmotami a svedení odpadních vod.

Vyhodnocovala se také nelegální migrace v Ústeckém kraji. V roce 2018 bylo na území Ústeckého kraje odhaleno při nelegální migraci celkem 332 osob, což představuje 7,1 % z celkového počtu nelegálního pobytu na území České republiky. V porovnání se stejným obdobím loňského roku došlo k poklesu odhalené nelegální migrace o 5,95 %. Většinou jde o osoby s prošlým povolením k pobytu. Při nelegálním tranzitu přes území kraje do Německa bylo zachyceno 65 osob, což je o jednu méně než v loňském roce.

Zdravotnická záchranná služba zaznamenala v roce 2018 mírný pokles výjezdů na cca 80 tisíc. Dlouhodobým problémem je nedostatek lékařů, kteří by se podíleli na službách.

Na jednání se také řešila příprava taktického cvičení Schöna 2019 a Den záchranářů Ústeckého kraje, který proběhne 15. června v Litoměřicích.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!