Nenech to být! Nedej šikaně šanci!

0
143

Možná jsi byl svědkem, jak tvoji spolužáci někomu ubližují, nebo ses ty sám stal obětí šikany. Nenech to být a oznam to. Nyní můžeš rychle a anonymně, stačí použít aplikaci NNTB, která je dostupná zdarma na www.nntb.cz.

Jedná se o elektronickou podobu schránek důvěry, mohou ji využít samozřejmě i rodiče. Jak to celé funguje? Škola se zaregistruje, student či rodič anonymně upozorní na šikanu, odešle se upozornění vybrané osobě na škole (psycholog nebo výchovný poradce), škola žákovi pomůže.

Autorem aplikace je organizace Nenech to být bojující proti šikaně a vylučování z kolektivu na školách po celém světě. S podporou Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy a odborníků přináší efektivní způsob odhalování těchto problémů.  Spolupracují i se slavnými osobnostmi, natáčí videa, kde se snaží o šikaně mluvit a psychicky podporovat její oběti.

Za dva roky fungování projektu se v Ústeckém kraji zapojilo téměř 120 škol. Všechny mostecké školy se do projektu již registrovaly, na svých internetových stránkách mají k dispozici formulář, jehož prostřednictvím může žák případně rodič na šikanu upozornit.

Foto zdroj: www.wikipedia.org

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!