Nové Záluží se neopraví! Zatím

0
1096

Litvínovští radní dál řeší reklamaci stezek pro cyklisty a in-line bruslaře v areálu Nové Záluží. Ty jsou na některých místech poškozené natolik, že přestávají plnit svou funkci. Vedení města nyní přimělo firmu, která cesty dělala, aby se vypravila na místní šetření.

Pětiletá záruční lhůta ještě neuplynula, a tak má Litvínov šanci, že se oprav v rámci reklamace domůže. Stavba byla dokončena v červnu 2012. Týž rok v říjnu se objevily první trhliny na asfaltovém krytí jedné z hráze. Postupem času se trhliny objevily i na dalších místech komunikací, které nejsou jen na násypech, ale i na rovné pláni. V současné době je z důvodu bezpečnosti uzavřena část trasy na jedné z hrází a jiná část trasy je částečně uzavřena. Všechny zjištěné závady byly, nebo stále jsou předmětem reklamačního řízení. „Sešli jsme se se zástupci dodavatelských společností. Udělají si místní šetření a sami se přesvědčí, nakolik jsou cesty v Novém Záluží poškozené. Bylo by dobré, kdyby projektant, který Nové Záluží projektoval, sám navrhl způsob opravy,“ uvedl místostarosta města Milan Šťovíček. Celou reklamaci městu značně komplikuje fakt, že investorem nebylo město, ale ministerstvo financí. „Řešení tak bude na měsíce až na roky. Rozhodně se ho nedočkáme tuto sezónu. Litvínov zatím nemůže na vlastní náklady cesty opravit. Znemožnila by se tak reklamace celého díla, a navíc by to bylo příliš nákladné. Pokud stav cest v Novém Záluží ohrožuje cyklisty i chodce, budeme je muset zavřít a nemáme jasné právní stanovisko, jaký bude další postup,“ doplnil místostarosta.

Investiční akce Rekreační plocha Nové Záluží v Litvínově byla realizována v rámci Projektu na odstranění ekologických škod vzniklých v souvislosti s těžební činností státních hnědouhelných společností v období před jejich privatizací v Ústeckém a Karlovarském kraji. Cílem byla revitalizace území postiženého těžební činností hlubinných i povrchových dolů Rudý Sever. Na stavbě se podílely: Ministerstvo financí ČR (investor), METALL QUATRO, s. r. o. (zhotovitel díla), ARCADIS CZ, a. s., Bohemiaplan (projektová dokumentace), BPO, s. r. o. (supervizor MF), ARTECH, s. r. o. (technickobezpečnostní dohled) a město Litvínov.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!