O víkendu se hrají zápasy o všechno. Mistr má stále naději vyhnout se baráži

0
710

Víkend rozhodne o tom, kdo půjde do baráže o hokejovou extraligu. Úřadující mistři, HC Verva Litvínov, stále mají naději, že pro ně sezona skončí na lichotivější pozici, než je ta barážová. O všem se pravděpodobně rozhodne o tomto víkendu.

„Třikrát vyhrát za tři body a doufat, že Pardubice ještě alespoň jeden bodík, kromě tříbodové porážky v Litvínově, ztratí. Tak vypadá z pohledu Vervy situace před druhou polovinou play out,“ píše se na klubovém webu v ohlédnutí za třetím kolem play out.

„Není to zcela radostná perspektiva, ale stále by měla být motivující. Čtyři body za tři kola se stáhnout dají. Každý tým má před sebou tři zápasy a v nich se může stát hodně,“ doplňuje klubový web.

Žlutočerní vytěžili z minulého víkendu téměř maximálních pět bodů. Pardubice také, takže pokud vyhrají páteční duel doma s Vítkovicemi a poslední doma s Vary, nebude jim vadit ani když mezitím v Litvínově nebudou bodovat. Mají tříbodový náskok a lepší vzájemné zápasy.

Mohlo to být ale i jinak. Kdyby ve 2. kole karlovarský Marek Baránek v zápase s Pardubicemi nenastřelil za stavu 2:3 tyč. Nebo kdyby Vítkovice proměnily obrovskou šanci v prodloužení. Ale také to mohlo úplně opačně, kdyby Verva ve Varech neskórovala v předposlední minutě nebo nevyhrála obě prodloužení s Vítkovicemi.

Sečteno a podtrženo, šance stále je! Teď dokonce o chloupek větší a musí se o ni bojovat.

Tak jako tak by Litvínov musel v posledních třech kolech bodovat naplno, takže se toho vlastně tolik nemění.

Minimálně pro další zápasy byla Dudova teč v čase 58:20 nedělního zápasu v KV aréně důležitá. Zvýšila litvínovskou naději a povzbudila fanoušky, kterých do Varů přijela spousta.

Konečně také tým vyhrál po šedesáti minutách, za posledních 11, kol teprve podruhé. Protivníka výrazně přestřílel a nakonec svou snahu přetavil ve vítězný zásah.

Stínem bylo nedohrání zápasu Viktora Hübla po zákroku Martina Rohana v 54. minutě.

V pátek přivítá Verva v odvetě od 17.30 hodin karlovarskou Energii. Když vyhraje, lze pohlížet na druhý duel, který začíná v Pardubicích o půl hodiny později.

V neděli přijedou do Litvínova Pardubice. Zápas, který bude o všechno, začíná v 15.30 hodin.

O tom, kdo se spolu s Vítkovicemi vyhne baráži, se může definitivně rozhodovat až v posledním, šestém kole v pátek 25. března, kdy Verva hraje ve Vítkovicích a Pardubice hostí Vary.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!