Opozice namítala: Demolice je příliš drahá

0
821

Zastupitelé odsouhlasili podání žádosti o dotaci na demolici bloků 1 a 7 v chanovském sídlišti. Schválili i související projekt na revitalizaci okolí domů.

Některým zastupitelům se ale demolice chanovských paneláků, která je vyčíslena na zhruba patnáct a půl milionu korun, zdála příliš nákladná. „Nebude to první dům, který budeme v Chanově bourat. Ze zkušeností mohu říci, že bourání domů, které tam proběhlo, bylo mnohem levnější. Čím nižší částku budeme žádat, tím bude šance na úspěch vyšší,“ sdělil zastupitel Jan Syrový (SMM). Podle něj by se město mělo snažit snížit rozpočet na demolici paneláků, a to i v případě, že má příslib z ministerstva. Nejvyšší částka, kterou by mohlo město získat na demolici jednoho paneláku, činí pět milionů korun. Zhruba tolik si vyžádala demolice i dvou paneláků v minulých letech. Blok 12 se zboural před třemi lety za zhruba dva a půl milionu a blok 9 za tři a půl milionu korun.

Náměstek primátora odvětil, že rozpočet od projektanta je už předložený a závazný. Navíc žádost o dotaci muselo město Most předložit nejpozději do 29. dubna, což bylo den po jednání zastupitelů. „Původní rozpočet byl zhruba 24 milionů korun. Nepočítal s možnou recyklací tohoto odpadu,“ uvedl náměstek Marek Hrvol. Na místě zdemolovaných domů by se měla vysadit nová tráva a keřové porosty a instalovat nové lavičky a koše. Vše by mělo zlepšit okolí nedávno rekonstruovaných bloků. Pokud bude město v dotaci úspěšné, oba domy padnou k zemi ještě letos.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!