Oslavte s muzeem mezinárodní den archeologie

0
330

Mezinárodní den archeologie je oslavou archeologie a nadšení z objevování. Již devět let se koná každoročně vždy třetí sobotu v říjnu. Archeologické organizace z celého světa nabízejí program a aktivity návštěvníkům všech věků a zájmů. V sobotu 19. října proběhne v Oblastním muzeu a galerii v Mostě tentokrát celodenní akce pro děti i dospělé. Zahrnovat bude ukázky Living history – Kelti a Germáni, přednášky, výstavy, dílničky (mletí obilí, pečení placek, výroba keramiky, tkaní, výroba kamenných nástrojů, rozdělávání ohně, kreslení a jiné).

Zájemci se dočkají řady zajímavých přednášek, například: „Vojenství doby železné“, „Druidové v dobách Keltů“, „Krušné hory v pravěku“, „Zaniklá středověká ves Nesvětice“.

V programu budou zahrnuty komentované ukázky zbraní a oblíbená módní přehlídka výstroje a oděvů z doby železné.

Nebudou chybět ukázky výroby kamenných a kostěných nástrojů, rozdělávání ohně za pomoci křesadla a troudu, mletí obilí, pečení placek, malování „skalních“ kreseb, práce s detektorem kovů a další.

Mezinárodní den archeologie se uskuteční 19. října od 10 do 18 hodin v Oblastním muzeu a galerii v Mostě, za podpory Archeologického ústavu AV ČR, Praha, Severočeské pobočky České archeologické společnosti, společnosti Archeo Sever, Ústavu archeologické památkové péče SZ Čech v Mostě, v. v. i.

Zvláštní poděkování za spolupráci patří Střední škole diplomacie a veřejné správy v Mostě, jejíž studenti se na programu každoročně podílí.

Vstupné je 30/15 Kč, rodinné 60 Kč.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!