Parkoviště u nemocnice už ve finiši

0
896
cof

Už v červnu by bez problémů měli zaparkovat návštěvníci a pacienti u mostecké nemocnice. Otevřít by se tu totiž mělo zcela nové parkoviště, na němž se v současné době pilně pracuje.

Investiční akci zahájila začátkem března Krajská zdravotní za nemocničním pavilonem B. Na novém parkovišti, které se tu buduje, vznikne 186 nových parkovacích míst. „V současné době jsou práce na parkovišti v plném proudu. Nutné byly úpravy terénu a jeho zpevnění na požadovanou nosnost, dále také úprava svahů, které byly příliš prudké,“ popsal průběh prací vedoucí oddělení správy a údržby nemovitostí v Mostě Július Krastenics. Parkoviště by mělo sloužit pro zaměstnance Nemocnice v Mostě, kteří uvolní přibližně stejný počet míst před nemocnicí. „Parkoviště musí být dokončené během třinácti týdnů, tedy začátkem června by mělo sloužit veřejnosti,“ doplnil dále Július Krastenics. Stavbu provádí firma Herkul, která vyšla jako vítěz výběrového řízení.

„Slíbili jsme, že zlepšíme komfort ohledně parkování i pro pacienty, a to se také stane. Pro veřejnost bude nově k parkování sloužit parkovací plocha, která je nyní za závorou a nabídne téměř na dvě stovky parkovacích míst. Ta budou moci využívat lidé bezplatně,“ sdělil nedávno předseda představenstva Krajské zdravotní Jiří Novák. Vybudováním nového parkoviště se s výstavbou nových parkovacích míst u nemocnice do budoucna ale nekončí. „Jde o první etapu. Další regulací ohledně parkování se bude Krajská zdravotní i nadále zabývat,“ doplnil předseda představenstva.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!