Plicní pavilon v Mostě je po rekonstrukci

0
335

V mostecké nemocnici se otevřel plicní pavilon E, který je od původního k nepoznání. Zrekonstruovaná budova má nová plastová okna, střechu, objekt se zateplil, instalovalo se nové zábradlí před budovou a pavilon se také kompletně vymaloval.

Krajská zdravotní tak pokračuje v dlouhodobé plánované revitalizaci, která začala už v roce 2014. „Jsem rád, že se rekonstrukce pavilonu plicního oddělení tady v Mostě podařila. Každá nemocnice Krajské zdravotní má pracoviště, které je takovou výkladní skříní, kterou se může chlubit. Byl bych rád, kdyby to v mostecké nemocnici bylo právě plicní oddělení. Děkuji všem, kteří se na jeho kvalitním fungování podílejí, paní primářce, zdravotnickým i nezdravotnickým pracovníkům, a přeji vám do budoucna vše dobré,“ uvedl při slavnostním otevření předseda představenstva Krajské zdravotní Jiří Novák.

Plicní pavilon doznal díky rekonstrukci značné změny. Investice s sebou přináší nejen pěkný vzhled budovy, ale především i provozní úspory a komfort. Rekonstrukce nemocnice přitom probíhala za plného provozu. Proto sklidil velké poděkování i zdejší personál za trpělivost, s jakou stavbu snášeli. „Došlo tu k výraznému zlepšení komfortu pro pacienty během jejich pobytu v nemocnici. Pevně věříme, že tato investice povede k navýšení spokojenosti nejen naší klientely, ale i stávajícího personálu,“ uvedla primářka plicního oddělení Hana Mrázková. Rekonstrukce budovy si vyžádala téměř čtrnáct milionů korun. Zhotovitelem byla společnost Raeder Falge, s.r.o. Investici podpořil Ústecký kraj. Zábradlí před budovou si pak vyžádalo prostředky ve výši zhruba sto padesáti tisíc korun a zakázku zhotovila firma A – P.S.K. Technology. V mostecké nemocnici byla dokončena i další investiční akce, kterou podpořil Ústecký kraj, a to zřízení ambulantní části a administrativního zázemí dětského a dorostového oddělení. Celková cena u této zakázky přesáhla pět milionů a tři sta tisíc korun.

Zásadní a zatím poslední investiční akcí, kterou Krajská zdravotní realizovala v mostecké nemocnici, byla rekonstrukce pavilónů, včetně optimalizace vnitřních prostor. Ta se uskutečnila v letech 2014 – 2015. Rozsáhlá oprava pavilonů včetně zateplení a opláštění vyšplhala až na 150 milionů korun. S revitalizací nemocnice se bude pokračovat ale i nadále. Další v pořadí by mělo být například nové komunikační řešení vstupu na dětskou pohotovost, nové venkovní schodiště mezi budovami A a B či zřízení pracoviště nové magnetické rezonance a další.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!