Pomůžou Ústeckému kraji nové technologie?

0
415
Podnikatelské fórum zahajovali Gabriela Nekolová, předsedkyně HSR-ÚK, a hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček (uprostřed).

Možnost získat prostředky od státu na restart regionu, především na technologie, které by rozvoj Ústeckého kraje mohly nastartovat, prezentovali organizátoři 3. Podnikatelského fóra Ústeckého kraje 2017. Tradičního setkání odborníků z firem, vzdělávacích institucí, zástupců výzkumu a představitelů měst a Ústeckého kraje se letos zúčastnil také ministr průmyslu a obchodu České republiky Jiří Havlíček.

Organizátorem této akce byl opět Ústecký kraj zastoupený hejtmanem Oldřichem Bubeníčkem a Hospodářská sociální rada Ústeckého kraje reprezentovaná její předsedkyní Gabrielou Nekolovou. „Jsem velmi rád, že se podnikatelské fórum stává tradicí, o čemž vypovídá nejen naplněná kapacita na oba dva dny, ale také reprezentativní složení účastníků. Ústecký kraj podporuje podnikání mnoha způsoby, zejména zapojením do platforem jako je Pakt zaměstnanosti Ústeckého kraje, Regionální stálá konference, i aktivitami útvarů krajského úřadu zaměřenými na podporu lidských zdrojů, průmyslu a podnikání, podporu začínajících podnikatelů či inovační vouchery prostřednictvím Inovačního centra Ústeckého kraje,“ uvedl hejtman Oldřich Bubeníček, který fórum zahájil. Zdůraznil také nezbytné řešení sociální situace v Ústeckém kraji. „Letošním podtitulem fóra byly technologie, šance pro restart regionu. Jak získat prostředky na rozvoj technologií ve firmách, ale i jak technologie využít v dalším rozvoji kraje i měst, například ve službách pro občany, to bylo obsahem prezentací. Nové technologie se neobejdou bez zdrojů, jak lidského kapitálu, tak i spotřebních surovin, proto byl dnes také prezentován záměr těžby lithia v Ústeckém kraji“, doplnila Gabriela Nekolová. Tématem podnikatelského fóra byl také RESTART regionu, jehož obsahem je restrukturalizace Ústeckého kraje. Podnikatelé, školy a nejrůznější organizace v Ústeckém kraji budou mít šanci v následujících letech získat od státu peníze na projekty spojené s obnovou regionu. Investovat chce stát do dopravní infrastruktury, vzdělání, vědy a výzkumu a inovací, vývoji nových technologií i odstraňování starých ekologických zátěží. Potvrdil to na fóru ministr průmyslu a obchodu Jiří Havlíček. „Jsou navržena opatření za celkem 42 miliard korun, z čehož přibližně 10 miliard tvoří opatření, na nichž se bude podílet Ministerstvo průmyslu a obchodu, proto je pro nás jeho role velmi důležitá,“ přiblížila RESTART regionu Gabriela Nekolová.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!