Porušené paragrafy

0
483
Pasažéři za mřížemi

MOST – Mostečtí revizoři v tramvaji lapili dva černé pasažéry. Ti se ale bránili a odmítali spolupracovat. „Strážníci městské policie v nejbližší zastávce zajistili dva mladíky ve věku 14 a 16 let, o kterých věděli, že jsou v pátrání PČR. Mladší černý pasažér byl pohřešovaný a starší na útěku z výchovného ústavu,“ informovala tisková mluvčí mostecké městské policie Ilona Kozlová s tím, že policisté poté oba zkontrolovali, zda u sebe nemají výtečníci zbraň a následně je předali PČR.

Pes počká v útulku

MOST – O asistenci sanitky žádala ve večerních hodinách dispečerka rychlé záchranné služby. Sanitku žádala ke zraněnému do ulice V. Nezvala. Mostečan měl u sebe navíc ještě psa. „Muž byl převezen do nemocnice a pes do rudolického útulku. Psí společník tam vyčká, než se jeho majitel vrátí z lékařské péče,“ informovala dále policejní mluvčí Ilona Kozlová.

Sprejer škodil

MOST – Nemilé překvapení čekalo majitele rodinného domku v Litvínově. Někdo mu v noci na zdi domu načmáral různé obrazce a nápis červenou barvou. „Sprejer pomaloval nově natřenou stěnu a poškozením omítky způsobil předběžnou škodu ve výši 20 000 korun. Případem trestného činu poškození cizí věci se nyní zabývají policisté obvodního oddělení v Litvínově,“ popsala případ mluvčí mostecké státní policie Ludmila Světláková.

Čokolády v kočárku

MOST – Opětovně kradla 28letá žena z obce na Mostecku. Stejně jako v minulých případech, kdy byla loni za 11 krádeží obviněna a ve dvou případech jí bylo letos sděleno podezření z krádeží zboží v obchodech, i tentokrát vyrazila na nákup za pět prstů s dětským kočárkem. „V mosteckém supermarketu si v těchto dnech z nabízeného sortimentu vybrala 16 kusů čokolád za 440 korun a ty ještě v prodejně ukryla do kočárku. Poté prošla pokladnami, aniž by za zboží zaplatila. Na místě byla zadržena ostrahou prodejny a skončila na policii,“ informovala policejní mluvčí Ludmila Světláková. Lup byl vrácen zpět do prodeje. Žena je obviněna z krádeže s ohledem na její kriminální minulost.

Bonbóny vrátit

MOST – Bonbóny v hodnotě 750 korun odcizil jeden zákazník v Litvínově. Jednapadesátiletý Litvínovan si v místním supermarketu v oddělení s cukrovinkami vybral bonbóny, které mezi regály vyndal z krabičky a poté si 42 ks balení ukryl do vnitřních kapes svého svrchníku. Krádež neunikla pozornosti tamních detektivů, kteří podezřelého zadrželi a přivolali policii. Litvínovan nekradl poprvé, za krádež byl již trestán. Policisté mu předali záznam o sdělení podezření ze spáchání přečinu krádeže ve zkráceném přípravném řízení.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!